کد خبر: ۱۱۰۱۴۶
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۳
مدیر سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات با ‌همه سازمان‌ها و ادارات باید اطلاعات خود در این سامانه ‌سامانه انتشار اطلاعات آزاد وارد کنند، گفت: بارگذاری اطلاعات در این سامانه در صورت نداشتن دلیل غیر‌موجه جرم‌انگاری شده است.
جرم‌انگاری برای سازمان‌های متخلف در سامانه انتشار اطلاعات آزاد

حسن نیک‌پی در گفت‌وگو با آرانیوز در بجنورد اظهار داشت: از سال 96 تاکنون 2200 سازمان و مجموعه عمومی به سامانه انتشار اطلاعات آزاد متصل شدند که مردم می‌توانند ثبت نام و درخواست اطلاعات کنند.

‌وی افزود: سامانه برای در اختیار قرار دادن اطلاعات سازمان‌ها و دستگاه‌های عمومی یا خصوصی که خدمات عمومی می‌دهند به مردم راه‌اندازی شده است. 10 روز پس از درخواست شهروندان برای دسترسی به اطلاعات در موضوعات عمومی و خدماتی، دستگاه‌ها ملزم به ارائه خدمات هستند.

مدیر سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات گفت: استفاده از خدمات این سامانه کاملا رایگان بوده و مردم برای استفاده از آن هیچ گونه توضیحی نمی‌دهند. اطلاعات اسنادی و عمومی در این سامانه قابل دسترسی است و دستگاه‌ها موظف هستند اطلاعات عمومی خود را در این سامانه بارگذاری نمایند.

نیک‌پی تصریح کرد: در استان خراسان شمالی 17 شهرداری به این سامانه متصل شدند. متاسفانه وضعیت شوراهای شهر و روستا در این زمینه مناسب نیست و امیدواریم همه دستگاه‌ها برای ارائه اطلاعات خود در این سامانه ملزم باشند. سازمان بازرسی و دستگاه‌های نظارتی در این زمینه ورود کرده و با دستگاه‌های متخلف برخورد می‌شود.

وی ادامه داد: بارگذاری اطلاعات در این سامانه در صورت نداشتن دلیل غیر‌موجه جرم‌انگاری شده و سازمان اداری و استخدامی نیز تکلیفی را برای دستگاه‌ها در این زمینه مشخص کرده است.

انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات گفت: مرتبط با نفت عمومی و حقوق شهروندی شامل ترازنامه‌ها و اختیارات وظایف عمومی که دستگاه‌ها دارند در این سامانه باید بارگذاری شده و مورد استفاده عموم باشد.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار