کد خبر: ۱۱۰۱۵۵
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۳
فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف هزار و ۳۶۸ میلیارد ریال انواع کالاهای خارجی قاچاق توسط ماموران پلیس امنیت اقتصادی این فرماندهی در آذرماه سال جاری خبر داد.
کشف هزار و ۳۶۸ میلیارد ریال کالای قاچاق در اصفهان

به گزارش آرانیوز از اصفهان، سردار حمید علینقیان‌پور در این خصوص، اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در آذرماه امسال ضربه مهلکی به قاچاقچیان کالا وارد کرده و در راستای حمایت از تولیدات داخلی اقدامات بسیار ارزشمندی را انجام دادند که در نوع خود قابل توجه بود.

وی ارزش ریالی کل پرونده‌های قاچاق کشف شده توسط ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان در آذرماه سال جاری را هزار و 368 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 141 درصد رشد داشته است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه کل پرونده قاچاق مکشوفه در این ماه 325 فقره بود، بیان کرد: پرونده‌های بالای 5 میلیارد تومان 500 درصد، پرونده‌های بالای یک میلیارد تومان 30 درصد و پرونده‌های بالای 500 میلیون تومان 160 درصد رشد داشتند.

وی از دستگیری 356 قاچاقچی کالا و توقیف 203 دستگاه خودرو خبر داد و تصریح کرد: همچنین در آذرماه سال جاری 5 مرحله طرح سراسری و منطقه ای مقابله با قاچاق کالا اجرا و 56 دستگاه خودروی شوتی حامل کالای قاچاق نیز توقیف شدند.

علینقیان پور به اقدامات پلیس امنیت اقتصادی این فرماندهی به منظور جلوگیری از قاچاق سوخت از استان خبر داد و گفت: در آذر ماه سال جاری 173 هزار لیتر انواع فراورده های نفتی قاچاق به ارزش 47 میلیارد ریال کشف و از خروج این مقدار سوخت قاچاق از کشور جلوگیری به عمل آمد که این اقدام نیز در نوع خود ارزشمند است.

وی بر قاطعیت پلیس برای مقابله با شبکه ها و باندها و دانه درشت های تهیه و توزیع کالاهای قاچاق تاکید و خاطرنشان کرد: از شهروندان نیز می خواهیم که در مبارزه با این پدیده شوم که باعث برهم خوردن بنیان های اقتصادی جامعه، ورشکستی کارخانجات تولیدی داخلی و بیکاری جوانان می شود با پلیس همکاری و همراهی کرده و اخبار و گزارش های خود از فعالیت های قاچاقچیان، شوتی ها و انبارهای نگهداری کالاهای قاچاق را ازطریق تماس با شماره تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار