کد خبر: ۱۱۰۱۶۷
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۵
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از صدور هشدار سطح نارنجی دریایی خبر داد و گفت: بر اثر این مخاطره ارتفاع موج در برخی مناطق استان به ۲ متر خواهد رسید.
صدور هشدار نارنجی دریایی در هرمزگان/ ارتفاع موج به ۲ متر خواهد رسید

به گزارش آرانیوز از بندرعباس، مهرداد حسن‌زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اظهار داشت: مطابق پیش‌بینی سازمان هواشناسی و براساس خروجی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی برای روزهای آینده بیانگر شرایط ناپایدار دریایی خواهیم بود. 

وی با بیان اینکه هشدار سطح نارنجی هواشناسی در استان صادر شده است، افزود: این سامانه سبب وزش باد شدید و مواج شدن دریا خواهد شد و شب دوشنبه تاریخ 25 دی تا صبح پنج شنبه 28 دی ادامه خواهد داشت. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: از ظهر چهارشنبه تا صبح پنج شنبه وزش باد شدید شمال غربی جنوب غربی در محدوده 54 کیلومتر بر ساعت (محدوده 30 نات) و افزایش ارتفاع موج تا 200 سانتی متر (7 پا) در خلیج فارس تنگه هرمز ، دریای عمان ، سواحل و جزایر در ساعات بعد از ظهر و شب سه شنبه و صبح چهارشنبه ‌‌با تاکید بر خلیج فارس و تنگه هرمز خواهیم داشت. 

حسن‌زاده با تاکید بر اینکه منطقه اثر این سامانه خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان سواحل و جزایر خواهد بود گفت: بر اثر این سامانه اختلال در ترددهای دریایی شناورهای سبک و نیمه سنگین و احتمال اختلال در تردد کشتی‌های تجاری، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌های پرورش ماهی وجود دارد. 

وی ادامه داد: توصیه می‌شود از تردد شناورهای سبک و فعالیت‌های تفریحی و شنا در جزایر کیش، لاوان، سیری، ابوموسی، قشم، هرمز، لارک، هنگام، بندرعباس، پارسیان، بندرلنگه ، خمیر ، سیریک و جاسک در مدت اعلام شده اجتناب شود. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورهای مسافربری و کشتی‌های تجاری به ویژه در در بنادر غربی استان و خلیج فارس از سوی مسئولان ذی‌ربط اندیشیده شود و اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان و شهرستان‌های تابعه ضمن آمادگی کامل، هماهنگی لازم را به منظور فراهم کردن تمهیدات لازم از جمله اطلاع رسانی و هشدار به موقع از طریق رسانه‌های محلی و رعایت نکات ایمنی و ... به عمل آورند.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار