کد خبر: ۱۱۰۱۹۷
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۳
فرمانده انتظامی مشهد گفت: با تلاش ماموران کلانتری طرق مشهد ۲ متهم به ۴۲ فقره سرقت شناسایی و دستگیر شدند.
اعتراف زوج سارق به ۴۲ فقره سرقت در شهرک طرق

به گزارش آرانیوز از مشهد، سرهنگ احمد نگهبان اظهارداشت:در پی گزارش سرقت های سریالی خیابان ولیعصر(عج)شهرک طرق موضوع در دستور کار ماموران این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی سرقت‌ها مشخص سارقان طی 4 شب متوالی به پارکینگ و انباری های داخل طبقه پیلوت 10 منزل مسکونی دست برد زده اند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: ماموران دایره تجسس کلانتری شهرک طرق با بازبینی دوربین های مداربسته و استفاده از بانک اطلاعاتی مجرمان سابقه دار یکی از متهمان را که زنی سابقه دار است شناسایی و مشخص شد این فرد و همدستش پس در پوشش جمع آوری ضایعات با پرسه زنی در خیابان های با بازکردن درب منازل فاقد تجهیزات ایمنی اقدام به سرقت کرده‌اند.

سرهنگ نگهبان عنوان کرد: تحقیقات برای شناسایی محل اختفای متهم به کندی پیش می رفت تا اینکه سرنخ های از تردد او در یک پاتوق خرید و فروش موادمخدر در خیابان شهید کشاورز به دست آمد و بلافاصله ماموران کلانتری طرق وارد عمل شدند و در اقدامی غافلگیرانه او را به دام انداختند.

فرمانده انتظامی مشهد گفت: متهم که در بازجویی های اولیه منکر هرگونه جرمی بود در تحقیقات فنی پلیس و مواجهه با تصاویر بدست آمده از او  و همدستش به ناچار لب به اعتراف گشود و به سرقت های شبانه با همدستی شوهر معتادش اعتراف کرد.

وی اظهارکرد: در ادامه این عملیات همدست متهم دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنها بیش از یک میلیارد ریال لوازم مسروقه شامل ظروف مسی، 5 کیسه برنج، لوازم یدکی خودرو و موتورسیکلت  شامل4 عدد رینگ، شش عدد لنت، 10 حلقه رینگ خودرو، سه عدد دنده زنجیر، 20 عدد اتومات راهنما، یک دستگاه کاربراتور، تعداد زیادی واشر،خطر پایه، فیلتر هوا و تعدادی زیادی لوازم خرده ریزه خرده ریزه خودرو و موتورسیکلت کشف شد.

سرهنگ نگهبان افزود: متهمان 32 و 40 ساله پس از انتقال به مقر انتظامی طی چند مرحله بازجوئی علمی پلیس و مواجهه با تصاویر بدست آمده از آنها در محل های جرم به 29 فقره سرقت منزل، 6 فقره سرقت مغازه و 7 فقره سرقت از کارگاه ها و تعمیرگاه ها در محدوده شهرک  طرق و  فروش آنها به 6 نفر مالخر اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی مشهد با اشاره به دستگیری افراد مالخر خاطر نشان کرد: در این رابطه تاکنون 27 نفر از مالباخته ها اموال خود را شناسایی کردند که تحقیقات در این رابطه ادامه دارد.

وی با اشاره به ابزار خرسندی شهروندان از انهدام این باند حرفه ای سرقت و مالخری گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.

سرهنگ نگهبان همچنین از رمزگشایی 106 فقره سرقت در شمال شهر مشهد خبرداد و گفت: در پی گزارش سرقت ‌های سریالی کابل های مخابرات در محدوده میدان سپاد و منطقه اسماعیل آباد و قطعی مکرر خطوط ارتباطی شهروندان موضوع در دستور کار کارآگاهان پایگاه شمال پلیس آگاهی مشهد قرار گرفت.

وی افزود: تیم رسیدگی کننده پرونده با بررسی جغرافیایی زمانی و مکانی سرقت ها گشت های هدفمندی را با همکاری دیگر گشت های انتظامی کلانتری حوزه استحفاظی در مناطق آسیب پذیر آغاز کردند.

 سرهنگ نگهبان تصریح کرد: تحقیقات در این رابطه ادامه داشت تا اینکه یکی از تیم های نامحسوس پلیس آگاهی هنگام گشت زنی شبانه در محدوده منطقه اسماعیل آباد، متهم در حال بریدن کابل های مخابراتی روی دیوار یک منزل مسکونی مشاهده و برای دستگیری او وارد عمل شدند.

فرمانده انتظامی مشهد گفت: متهم به محض مشاهده عوامل انتظامی از محل متواری که با سرعت عوامل انتظامی در حالی برای فرار از چنگ قانون تقلا می کرد دستگیر و در بازرسی از محل 26 متر کابل مخابرات و ابزارآلات سرقت کشف کردند.

وی عنوان کرد: متهم که 9 فقره سابقه کیفری به جرم سرقت در پرونده اش به یدک می کشد پس از انتقال به پایگاه شمال پلیس آگاهی مشهد در چندین مرحله بازجوئی های علمی و مواجهه با تصاویر ضبط شده از او در تعدادی از سرقت ها به 106فقره سرقت کابل های مخابراتی در محدوده منطقه خواجه ربیع، ایثارگران، هدایت، اسماعیل آباد و بولوار توس اعتراف کرد.

نگهبان خاطر نشان کرد: متهم31 ساله پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار