کد خبر: ۱۱۰۲۲۲
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۵
استاندار مرکزی گفت: کمتر از ۵۰ درصد حادثه دیدگان تصادفات بومی استان مرکزی هستند و بیش از ۵۰ درصد افراد غیربومی هستند، بنابراین کاهش تصادفات نیاز به فرهنگ سازی در رسانه‌های عمومی دارد.
بخش عمده حادثه‌دیدگان تصادفات استان مرکزی غیربومی هستند

به‌گزارش آرانیوز از اراک، فرزاد مخلص‌الائمه عصر امروز در نشست شورای راهبری تصادفات استان مرکزی اظهار داشت: در راستای کاهش تصادفات استان باید عوامل ذیربط به اقدامات خود شتاب دهند و به موضوعات اولویت دار توجه بیشتری داشته باشند، باتوجه به در پیش بودن تعطیلات نوروز، برنامه‌ریزی‌های لازم باید در زمینه کاهش تصادفات انجام شود.

استاندار مرکزی افزود: 3 استان موفقیت قابل توجهی در کاهش تصافات داشته‌اند که در استان مرکزی نیز این موارد باید بررسی و استخراج شود و به هر طریقی روش‌های به کارگرفته شده در سایر استان‌ها، در استان مرکزی نیز اجرا شود. کمتر از 50 درصد حادثه‌دیدگان تصادفات بومی استان مرکزی هستند و بیش از 50 درصد افراد غیربومی هستند که این نیاز به فرهنگ سازی در رسانه‌های عمومی دارد.

ایمن سازی بیش از 100 نقطه پر تصادف و مستعد حادثه در سطح راه‌های استان مرکزی

مهرداد جهانی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی نیز در این نشست با اشاره به فعالیت‌های راهداری در راستای ایمن سازی راه‌ها و ارتقای فرهنگ ایمنی و ترافیک، اظهار داشت: در حوزه روشنایی راه‌ها در دو سال گذشته اقدام به احداث 58 کیلومتر روشنایی طولی در شبکه راه‌های استان با 65 میلیارد تومان اعتبار، احداث 47 مورد روشنایی نقطه‌ای با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان و در زمینه ایمن سازی فیزیکی راه‌ها نیز تکمیل 30 نقطه حادثه‌خیز، رفع 115 نقطه حادثه‌خیز مصوب امسال از مجموع 37 نقطه حادثه‌خیز، ایمن‌سازی بیش از 100 نقطه پرتصادف و مستعد حادثه در سطح راه‌های استان در یک سال اخیر، اجرای 62 کیلومتر حفاظ بتنی با یک هزار و 300 میلیارد ریال اعتبار، تعمیر و نصب 79 کیلومتر حفاظ فلزی گاردریل، اجرای 9 هزار و 100 کلومتر خط کشی در شبکه راه‌های استان با اعتبار 45 میلیارد تومان انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای ارتقای فرهنگ ایمنی و ترافیک استان افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی در مدارس حاشیه راه‌ها، برگزاری دوره‌های آموزشی برای راکبین موتورسیکلت و اجرای طرح ایمن سازی وسایل نقلیه از جمله اقدامات انجام شده در زمینه ارتقای فرهنگ ایمنی وترافیک است.

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار