کد خبر: ۱۱۰۲۸۳
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۸
رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد:ما در نظام اسلامی زن را تمدن ساز می دانیم. نقش تربیتی و فرزندآوری و تربیت نسل بعدی را برای زنان قائل هستیم. زنان نقش اساسی در ساخت جامعه دارند. هرگز منظور ما این نیست که زن خانه نشین است. ما برای هر تحول اساسی باید اینگونه به نقش زنان توجه کنیم.

قالیباف: در نظام اسلامی زن را تمدن‌ساز می‌دانیم

به گزارش آرانیوز،صبح امروز پنج شنبه ۲۸ دی ماه نشست بانوان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با شعار زن، مشارکت، تحول حکمرانی با حضور بانوانی که برای انتخابات مجلس در سراسر کشور ثبت نام کرده اند برگزار شد.
محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش ابتدایی سخنان خود خاطرنشان کرد: ابتدا ماه شریف رجب را به یکایک شما عرض تبریک می گویم و انشاءالله از این فرصت ها استفاده کنیم و در این شب ها در حق هم دعا کنیم و از خدا بخواهیم خداوند توفیق خدمت به جامعه را به همه ما عطا کند.

وی افزود: جا دارد در این ماه عزیز یاد کنیم از امام عزیزمان که این عظمت انقلاب اسلامی را بنا نهادند و انقلاب اسلامی باعث افتخارات بزرگی برای همه جهان اسلام شد.

وی در ادامه گفت: امامی که انقلاب اسلامی را بنا نهاد جز برای خدا کلامی نگفت و جز در راه خدا گامی بر نداشت.

وی در ادامه گفت: این درایت باعث شد اسلام از کنج حجره ها خارج شود و باعث عزت مسلمین بشود، شما نگاه کنید قبل از انقلاب را با بعد از انقلاب و این ها را با به یک دیگر مقایسه کنید.

قالیباف تصریح کرد: موضوع فلسطینی که غربی ها می خواستند به فراموشی سپرده شود، امروز موضوع همه آزادی خواهان جهان با هر گرایش دین و مذهبی شده است و این خود یعنی عظمت انقلاب و عظمت اسلام.

وی در ادامه گفت: دومین ویژگی برجسته انقلاب اسلامی این بود که امام زنان را به جامعه وارد کرد و نقش زن را در همه عرصه ها برجسته کرد.

وی افزود: این کلام امام است که گفتند حق زنان است که در سیاست و مسائل اجتماعی دخالت کنند و این را تکلیف را به  زنان حضرت امام دادند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: در قبل از انقلاب هم که برخی ها مخالف حضور زنان بودند امام محکم فرمودند که هیچ فرقی بین زن و مرد نیست.


وی در ادامه گفت: حتما در بین نگاه جبهه غرب به زن و اسلام تفاوت های اساسی وجود دارد و این تفاوت ها را باید باور کنیم و در عرصه جامعه آن را عمل کنیم.

وی افزود: غربی ها زن را یک ابزاری برای تبلیغات و برای تهییج مردان می خواهند و این را می خواهند اگر زن می خواهد در جامعه هم پذیرفته بشود باید مرد واره بشود و پا روی شخصیت خود بگذارد.

وی خاطرنشان کرد: ولی در نگاه اسلامی ما، جنسیت مطرح نیست و نقش زن در جامعه مهم است، عدالت جنسیتی است و این موضوعیت دارد.

قالیباف در ادامه گفت: ما در جمهوری اسلامی و در باورهای فرهنگی و دینی خودمان زن را با نقش تمدن سازی و تربیتی اش می شناسیم و می دانیم.

وی افزود: ما راهی جز این نداریم برای افزایش قابلیت زنان به صورت کمی و کیفی فراهم بکنیم و برای این موضوع تمام تلاش خود را به کار ببریم. 

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار