کد خبر: ۱۱۰۳۲۱
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۹
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه مراقبت از باورهای اعتقادی از اهمیت بسیاری برخوردار است، گفت: مسئول و وزیری در آینده موفق خواهد بود که باورهای اعتقادی او در جامعه تقویت شده باشد.
مدیری موفق خواهد بود که باورهای اعتقادی او در جامعه تقویت شده باشد

به گزارش آرانیوز از قم، آیت الله سیدهاشم حسینی‌بووشهری در دیدار رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش، ضمن تبریک اعیاد ماه رجب، اظهار کرد: ماه رجب، ماه شعبان و ماه رمضان کلاس‌های تربیتی برای انسان هستند.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش باید در تمام جهات مورد بررسی قرار بگیرد، مطرح کرد: سند تحول آموزش و پرورش سند نسبتاً کاملی است، البته هر اقدامی که توسط بشر انجام شود می‌تواند مورد بررسی، ارزیابی و تأمل قرار گیرد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه اگر این سند در دستور اجرا قرار بگیرد در آینده بسیاری از مشکلات رفع خواهد شد، عنوان کرد: سندهای خوبی نوشته می‌شود، ولی متأسفانه برخی از مدیران درگیر مسائل روزمره شده و از اجرای سندها غافل می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش ظرفیت بسیار بزرگی است، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش برای تمام مسئولیت‌هایی که در کشور داریم پایه و اساس است.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اگر فرزندان ما از پایه و در مدارس آموزش و پرورش تقویت شوند، در دانشگاه‌ها خیال ما راحت است، تصریح کرد: اگر تحصیل کرده آموزش و پرورش از بُعد اعتقادی، اخلاقی، رفتاری و تربیتی تقویت شود، در دانشگاه دیگر شبهه‌ای این جوان را تهدید نمی‌کند.

وی اضافه کرد: آمادگی لازم در حوزه‌های علمیه برای تقویت معلمان وجود دارد و حتی می‌توانیم اساتیدی را به استان‌ها اعزام کنیم تا با تشکیل اردوهایی، سطح علمی آنان در بُعد دینی و اعتقادی تقویت شود.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه باید برای هر درس، معلم تخصصی و حرفه‌ای داشته باشیم، یادآور شد: معلم دینی باید به قدری توانمند باشد که بتواند به بهترین شکل شبهه را در ذهن دانش آموزان پاک کند.

وی با بیان اینکه مراقبت از باورهای اعتقادی از اهمیت بسیاری برخوردار است، ابراز کرد: مسئول و وزیری در آینده موفق خواهد بود که باورهای اعتقادی او در جامعه تقویت شده باشد.

شایان ذکر است در ابتدای دیدار، دکتر محمود زاده ضمن بیان گزارشی از مدارس غیر دولتی، اظهار کرد: حدود 14 درصد از دانش آموزان معادل 2.5 میلیون جمعیت در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه اعتقاد ما بر این است که مدارس غیردولتی مجری سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش هستند، مطرح کرد: هر آنچه‌ که در سند تحول آموزش و پرورش به آن پرداخته شده است باید در مدارس دولتی و غیردولتی رعایت شود.

معاون مشارکت‌های مردمی و مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: عمده مدیران مدارس غیردولتی افراد توانمندی هستند که احساس می‌کنند مسیر را می‌توانند بهتر از وزارت آموزش و پرورش طی کنند.

وی با بیان اینکه در راستای استفاده از ظرفیت خلاقانه مدارس غیردولتی اقداماتی را دنبال می‌کنیم، عنوان کرد: حدود 210 هزار نفر از معلمین ما در این مدارس حضور دارند و تدریس انجام می‌دهند.

محمودزاده با اشاره به اینکه برنامه دانش‌افزایی و توانمندی این معلمان را در دستور کار قرار دادیم، خاطرنشان کرد: مسائل اعتقادی و بصیرتی در این دوره‌ها مورد تأکید ویژه است تا معلمین بتوانند شبهه‌های نسل نوجوان را برطرف کنند.

وی با بیان اینکه امروز در این عرصه درحال آسیب‌شناسی هستیم، تصریح کرد: برخی از استان‌ها متاسفانه ظرفیت برگزاری این دوره‌ها را ندارند درحالی که رویکرد ما ایجاد صلاحیت حرفه‌ای در معلمان است.

معاون مشارکت‌های مردمی و مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه دانش تخصصی و تربیتی معلمان از اهمیت بسیاری برخوردار است، یادآور شد: در این مسیر و سایر موضوعات از رهنمودهای علما و مراجع بهره‌مند خواهیم شد.

وی با بیان اینکه بزرگ‌ترین و مهم‌ترین سرمایه کشور نیروی انسانی است، ابراز کرد: آینده کشور در کلاس‌های درس و توسط معلمین طراحی می‌شود، در نتیجه هرچقدر بتوانیم بعد تربیتی مدرسه را تقویت کنیم در آینده موفق‌تر خواهیم بود.

اگر مانعی در مسیر پیشرفت در صنعت خودرو وجود دارد باید شجاعانه و صادقانه به مردم گفته شود

 آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری همچنین در دیدار با نماینده ویژه وزیر صمت و رئیس شورای تحول و پیشرفت وزارت صمت، اظهار کرد: مقام معظم رهبری چندین سال است که نقش تولید را در شعار سال برجسته کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه اگر چرخ تولید کشور به حرکت درآمده و به خودکفایی برسیم اتفاق مبارکی است، مطرح کرد: یک برهه‌ای در کشور حالت یأس و ناامیدی حاکم بود و معتقد بودند که ایرانی نمی‌تواند شعار ما می‌توانیم را سردهد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه با بیان اینکه یکی از برکات بزرگ انقلاب اسلامی از بین بردن این فضا بود، عنوان کرد: اینکه مقام معظم رهبری تک تک مسائلی که در پیشرفت، آبادانی و عزت کشور نقش دارد را پیگیری می‌کنند، نشان دهنده دغدغه ایشان برای رساندن کشور به قله است.

وی با اشاره به اینکه ایران کشوری است که بدون توجه به شرق و غرب می‌خواهد روی پای خود بایستد، خاطرنشان کرد: این موضوع موجب شده است تا برخی برای کشور مشکلاتی را به وجود بیاورند.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه دشمن در جنگ شناختی غیر از اسلام‌زدایی به دنبال ایرانیت‌زدایی نیز بوده است، تصریح کرد: نمونه‌های حرکت دشمن را در جریانات سال گذشته مشاهده کردیم.

وی با اشاره به اینکه وزارت صمت نقش موثری در امیدآفرینی در جامعه دارد، یادآور شد: در مواردی دشمن پیشرفت‌های کشور را بیش‌تر و دقیق‌تر از افرادی که در داخل کشور هستند، رصد می‌کند.

امام جمعه قم با بیان اینکه دشمنی آن‌ها در یک بُعد با اسلام است، ابراز کرد: بُعد دیگر دشمنی آن‌ها به خاطر این است که کشوری که سال‌ها درگیر تحریم است چگونه به این میزان از پیشرفت و موفقیت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در عرصه تسلیحاتی و دفاعی به پیشرفت‌های بسیاری رسیده‌ایم، بیان کرد: متأسفانه این پیشرفت را در صنعت خودرو شاهد نبودیم و اگر مانعی در این مسیر وجود دارد باید شجاعانه و صادقانه به مردم گفته شود.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه وضعیت فعلی صنعت خودرو پسندیده نیست، اظهار داشت: خودروسازی یک صنعت ملی است و می‌تواند با رونقی که پیدا می‌کند در عرصه صادرات نیز ورود جدی‌ای داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه عظمت کار تولیدی در وزارت صمت را نادیده نمی‌گیریم، مطرح کرد: اگر به صنعت خودروسازی نیز توجه شود، قطعا پرونده فعالیت‌های وزارت صمت تکمیل خواهد شد.

شایان ذکر است در ابتدای این دیدار، دکتر علی گلشنی اظهار کرد: دشمن تمام تلاش خود را برای ناامیدی مردم به کار گرفته است.

رئیس شورای تحول و پیشرفت وزارت صمت با اشاره به اینکه وزیر صمت از بدنه تولیدکنندگان بوده‌اند، مطرح کرد: این موضوع موجب شده است تا به خوبی دغدغه تولید کنندگان شنیده شود.

نماینده ویژه وزیر صمت با بیان اینکه یکی از ضعف‌های سطوح مدیریتی کشور عدم استفاده از تجارب مدیران گذشته بوده است، عنوان کرد: در وزارت صمت تلاش کردیم از این آفت جلوگیری کنیم و در کمیته‌های مختلف از تجارب مدیران موفق 30 سال گذشته وزارت صمت بهره‌مند شویم.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار