کد خبر: ۱۱۰۳۲۴
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: تکلیف ٢ هزار و ردیف کالای انبار اموال تملیکی از ابتدای سال جاری تا کنون تعیین شده است.
۲۵۷۰ ردیف کالای انبار اموال تملیکی استان کرمان تعیین تکلیف شدند

به گزارش آرانیوز از کرمان، مهدی بخشی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان اظهار داشت: ارزش پرونده‌های تعیین تکلیف شده اموال منقول سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی (انهدام، استرداد، فروش و واگذاری) در ٩ ماهه نخست سال جاری به میزان ٣ هزار و ٣١٣ فقره پرونده به ارزش میلیارد و ٣٣٣ میلیون و ٢5٩ هزار تومان است.

وی افزود: بر اساس آمار استخراج شده از ابتدای سال جاری تاکنون ٣٩6 فقره پرونده به میزان 45 تن کالای قاچاق و تملیکی که تاریخ مصرفشان گذشته بود جهت حفظ سلامت مردم امحا و منهدم شده است که عمده این محموله‌ها، کالا‌های سریع الفساد و سلامت محور مانند دارو، اقلام خوراکی و… بوده‌اند.

وی با تأکید بر اهمیت جلوگیری از رسوب و تسریع در فرایند تعیین تکلیف کالا‌ها و جلوگیری از تحمیل هزینه‌ها بالای حفظ و نگهداری این کالا‌ها در انبار‌ها به بودجه دولت و جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال به واسطه کاهش ارزش ریالی کالا در طول زمان عنوان کرد: تعداد ٢ هزار فقره ردیف کالایی به ارزش میلیارد و 6 ١ میلیون و هزار تومان کالا‌های انبار اموال تملیکی در ٩ ماه گذشته به فروش رفته که رشد قابل توجهی نسبت به مدت مشابه دوره قبل دارد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با اشاره به بازدید قبلی خود از سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان تصریح کرد: در حال حاضر به نظر می‌رسد با تلاش مدیریت و کارکنان سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی و پیگیری و بازرسی‌های مکرر این دادستانی، وضعیت مناسبی در قفسه‌بندی، انبار کالا‌ها و برچسب‌گذاری صورت گرفته و چینش کالا‌ها نظم مناسبی پیدا کرده است و وضعیت مطلوبی در کشور داریم.

بخشی وضعیت شرایط نگهداری کالا‌ها در این انبار را رضایت‌بخش دانسته و در راستای تداوم و استمرار انجام اقدامات جهادی در جهت تسریع در تعیین تکلیف اموال، دستورات قضایی لازم را به منظور رسیدگی به هنگام و رفع موانع موجود صادر کرد.

وی افزود: بخشی از عدم تعیین تکلیف این کالا‌ها به دلیل عدم تسریع در پاسخگویی از سوی مراجع مربوطه به استعلامات است و در این ارتباط به صورت جدی پیگیر‌های لازم از سوی مراجع پاسخگو را انجام خواهیم داد تا حقوق بیت‌المال و اموال مردم تضییع نشود.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار