کد خبر: ۱۱۰۳۳۱
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۹
قائم مقام تجارت و تنظیم بازار وزیر جهاد کشاورزی از کاهش قیمت گوشت تا پایان سال با واردات گسترده و عرضه بیشتر در بازار خبر داد.

به گزارش آرانیوز: پیمان پاک، می‌گوید که قیمت گوشت شقه گوسفندی تا پایان سال به کیلویی 400 تا 420 هزار تومان می‌رسد یعنی 100 هزار تومان کاهش می‌یابد.

یعنی خریدار می‌تواند با پول 4 کیلو الان، آخر سال 5 کیلو گوشت بخرد.

به گفته قائم مقام تجارت و تنظیم بازار وزیر جهاد کشاورزی واردات گسترده گوشت گرم و منجمد از 8 کشور آغاز شده و ارز را بانک مرکزی تامین کرده است.

قیمت گوشت شقه گوسفندی حدود دو ماه پیش در میدان بهمن تهران 380 هزار تومان بود اکنون به 500 هزار تومان افزایش یافته است در برخی مناطق تهران قیمت‌های بالاتری گزارش شده است.

بر اساس اعلام مرکز آمار سال 1401 تعداد 17 میلیون و سال قبل از آن 16 میلیون راس دام روانه کشتارگاه ها شد که بخشی از آنها دام‌های مولد بوده‌اند در حالی که میانگین کشتار سالانه 11 الی 12 میلیون راس است.خشکسالی پشت هم یکی دو سال گذشته و افزایش هزینه دامدار به علت حذف ارز ترجیحی نهاده‌ها، عامل کشتار دام بیشتر بوده است.

به گفته مسئولان وزارت جهاد کشاورزی تا پایان سال 30 هزار تن گوشت منجمد برزیلی وارد می‌شود، عرضه گوشت گوسفندی گرم هم روزانه به 300 تن افزایش می یابد.

مغولستان، شرق اروپا، استرالیا، کنیا، ارمنستان، گرجستان و روسیه و آفریقای جنوبی کشورهایی هستند که از آنها گوشت قرمز وارد می‌شود.

پایان پیام/

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار