کد خبر: ۱۱۰۳۳۸
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۲
فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان این‌که «تمام قطعات و کمبود‌ها را با همکاری صنعت کشور تامین کرده و هیچ وابستگی به خارج از کشور نداریم»، گفت: امروز نیروی هوایی ارتش آماده‌تر و سر حال‌تر از گذشته است.

امیر واحدی: نیروی هوایی ارتش آماده‌تر و سر حال‌تر از گذشته است

به گزارش آرانیوز  امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی در نشست خبری کنگره بزرگداشت شهدای نیروی هوایی ارتش و ۶۳ شهید دانشگاه شهید ستاری، اظهار کرد: این کنگره روز اول بهمن با حضور جمعی از مقامات کشوری و لشکری و خانواده‌های شهدا و جانبازان و حضور رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این کنگره همزمان در ۱۰ پایگاه نیروی هوایی برگزار می‌شود. همچنین از دستنوشته مقام معظم رهبری در هامش پوستر این کنگره رونمایی می‌شود.

فرمانده نیروی هوایی ارتش تصریح کرد: کارکنان نیروی هوایی در دروان قبل انقلاب اسلامی از خباثت رژیم پهلوی آگاه بودند و اقدام ۱۹ بهمن و بیعت با امام خمینی به فروپاشی رژیم پهلوی ضربه محکمی زد و کمر آن رژیم را شکست. این حرکت نیروی هوایی موجب سرعت دادن به پیرزوی انقلاب اسلامی شد. پس از انقلاب اسلامی، نیروی هوایی همیشه پای کار بود. در قائله کردستان نیروی هوایی اولین شهید خود را تقدیم انقلاب کرد. از آغاز جنگ تا آخرین لحظات جنگ، نیروی هوایی همواره نقش مهمی ایفا کرد.

امیر واحدی گفت: نیروی هوایی در دروان دفاع مقدس ۱۲۵۷ شهید تقدیم انقلاب کرد. ۲۱۴ خلبان نیروی هوایی تقویم انقلاب شده اند. ما می‌خواهیم اعلام کنیم که امنیت و آرامش امروز کشورمان به برکت شهدای ماست.

وی افزود: ما امروز آماده‌تر و سر حال‌تر از گذشته بوده و آماده اجرای فرامین رهبری هستیم. تمام قطعات و کمبود‌ها را با همکاری صنعت کشور تامین کرده و هیچ وابستگی به خارج از کشور نداریم. همه آموزش‌های خلبانان و کارکنان فنی در داخل کشور انجام می‌شود.

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار