کد خبر: ۱۱۰۵۵۵
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۸
در آیین کاشت ۲۴ هزار نهال به مناسبت کنگره ۲۴ هزار شهید تهران؛
معاون هماهنگ‌کننده سپاه با بیان اینکه پیام شهدا جهانی شده است، گفت: به همین دلیل است که مردم در کشور‌های مختلف دنیا بیدار شده‌اند و هر روز همان شعار‌هایی که شهیدان منادی آن بودند، سر می‌دهند.

سردار نقدیبه گزارش آرانیوز، سردار سرتیپ «محمدرضا نقدی» معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در آیین کاشت ۲۴ هزار‌ نهال به مناسبت کنگره ۲۴ هزار شهید تهران که هم‌زمان در بوستان ولایت و سایر نقاط پایتخت برگزار شد، اظهار داشت: سلام بر ۲۴ هزار شهید تهران که امروز به بهانه آن‌ها گرد هم آمدیم. اگر در تهران بخواهیم تابلویی را در مبادی وردی آن نصب کنیم، باید بنویسیم که «با وضو وارد شوید»؛ زیرا این شهر مقتل شهدای زیادی است.

سردار نقدی افزود: میدان‌ انقلاب، دانشگاه تهران، میدان ۱۷ شهریور، خیابان پیروزی، میدان امام‌ حسین (ع)، چهارراه قدوسی و سرچشمه از جمله نقاطی در پایتخت هستند که خون شهیدان در  آن‌ها بر زمین ریخته شده است؛ لذا به راستی تهران، «مشهد و مقتل شهیدان» محسوب می‌شود؛ زیرا در دهه ۶۰ بعضاً در یک روز ۱۰۰ شهید تقدیم انقلاب کردیم.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه ادامه داد: امروز می‌خواهیم با عمل خیر و بهترین کار‌ها یاد نیک‌ترین انسان‌ها را گرامی بداریم؛ بهترین کار‌ها همان کاشت نهال است و این از ویژگی‌های مکتب ماست.

وی گفت: قانون اساسی ما مترقی‌ترین قانون اساسی در جهان است؛ چرا که در آن، اصلی درخصوص رعایت نکات محیط زیست وجود دارد و این در حالی است که بسیاری از کشور‌ها چنین اصلی را ندارند؛ به عنوان مثال فرانسه در سال ۲۰۰۵ محیط زیست را وارد قانون اساسی خود کرد و البته هنوز هستند کشور‌هایی که در قانون اساسی خود به محیط زیست اشاره‌ای نکرده‌اند.

سردار نقدی با بیان اینکه ما باید به خانواده شهدا تبریک بگوییم، افزود: ما به خانواده شهدا که با قلب‌های زخمی وقایع غزه را می‌بینند، تبریک می‌گوییم؛ برای اینکه پیام شهدا جهانی شده و به همین دلیل است که مردم در کشور‌های مختلف دنیا بیدار شده‌اند و هر روز همان شعار‌هایی را که فرزندان شما منادی آن بودند، سر می‌دهند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه با اشاره به انهدام بیش از هزار تانک ارتش رژیم صهیونیستی در غزه به دست جوانان فلسطینی، عنوان کرد: امروز پیروزی‌های خود را نه‌ با تعداد تانک‌های منهدم‌شده‌ی صهیونیست‌ها، بلکه با جمعیت زیادی که در دنیا اراده کردند تا مقابل استکبار بایستند، گرامی می داریم و همه این فضیلت‌ها و پیروزی‌ها را مدیون ولایت هستیم؛ پس باید قدردان ولایت باشیم.

انتهای پیام/

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار