کد خبر: ۱۱۰۶۵۰
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۴
عضو شورای اسلامی شهر کرج گفت: لایحه بودجه ۱۵۳ هزار میلیارد ریالی پیشنهادی شهرداری کرج برای سال ۱۴۰۳ به این شورا ارسال و مراحل بررسی آن آغاز شده است.
وصول لایحه پیشنهادی ۱۵۳ هزار میلیارد ریالی بودجه شهرداری کرج

به گزارش آرانیوز از کرج، علی قاسم پور در کمیسیون تلفیق شورای شهر در بررسی بودجه پیشنهادی سال 1403 شهرداری کرج گفت: قرار است حاصل کار شورای ششم در این بودجه دیده شود.

وی با بیان اینکه شهرداری در حوزه درآمدی باید نحوه تحقق و هزینه‌کرد درآمدها را به اعضای شورای شهر اعلام کند، افزود: 153 هزار میلیارد ریال درآمد و هزینه برای سال آینده شهرداری کرج تعریف شده که از این میزان 30هزار میلیارد ریال برای اوراق مشارکت و 33 هزار میلیارد ریال برای درآمد کمیسسیون ماده  100 پیش‌بینی شده است. همچنین 10 هزار میلیارد ریال موضوعات دیگر پیش بینی شده و کل درآمد برای شهرداری 123 هزار میلیارد ریال از محل  صدور پراونه و غیره است که  باید تجدید نظر شود.

رییس شورای اسلامی شهرستان کرج بیان کرد: موضوع دیگر که در متمم چند بار صحبت شده که واگرایی بودجه رخ ندهد و به نظر می‌آید برخی از پروژه‌ها با انتقاد داخلی مواجه است که در روند بررسی این را باید از  شهردار سئوال کرد. اینکه شرایط اقتصادی را نمی‌توانید پیش‌بینی و مدیریت و برنامه ریزی کرد و نمی‌شود برای اینکه دل همه را به دست آورد کار را خراب کرد و همه را راضی نگه داشت.

قاسم پور به اشاره به بودجه استراتژی و تاکید بر استراتژی جنگی تصریح کرد: هم اکنون هدف بودجه خاص نیست، این بودجه قرار است چه هدفی را مشخص کند؟ کی مشخص کند؟ ساختار شکستش چه هست و مدل بودجه از کجا شروع و به کجا خواهد رسید؟

وی ادامه داد: آقای شهردار فرایند را بررسی و مرور کنید، اهداف خوب است، ولی به شرط اینکه تحقق یابد، پیشنهاد می‌دهم  پروژه‌هایی که زیر 20 درصد جذب دارند متوقف کنیم و بار آن را روی پروژه‌هایی قرار دهیم که باید تکمیل و اتمام شود.

عضو شورای اسلامی شهر کرج تاکید کرد: پروژه ها اولویت‌بندی شود و از این 153 هزار میلیارد ریال بودجه پیشنهادی به ظرفیت‌های کرج توجه کنیم، اگر در متمم بودجه توجه بیشتری داشتیم  باید امروز بودجه 180 هزار میلیارد ریالی را تقدیم مردم می‌کردیم .

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار