کد خبر: ۱۱۰۹۷۲
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۶
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های دولتی خراسان جنوبی گفت: در مجموع بانک‌های استان ۱۰۲ درصد تسهیلات حوزه ازدواج را پرداخت کرده‌اند. همچنین استان خراسان جنوبی رتبه ۱۱ پرداخت تسهیلات جوانی جمعیت را در کشور دارد.
خراسان جنوبی رتبه ۱۱ پرداخت تسهیلات جوانی جمعیت کشور را دارد

محمدعلی زرنگ در گفتگو با آرانیوز اظهار داشت: در راستای اجرای قانون جوانی جمعیت و در بودجه سال آینده پرداخت تسهیلات ازدواج به 300 و 350 میلیون تومان افزایش یافته که این موضوع سبب افزایش افراد پشت نوبت خواهد شد.

وی با اشاره به اختلاف نظر بین ورزش و جوانان با شبکه بانکی در زمینه میزان پرداخت تسهیلات ازدواج در استان، افزود: برای پیگیری در این زمینه با امضای استاندار مکاتبه‌ای با بانک مرکزی انجام و در این ارتباط دیداری هم با معاون نظارت بانک مرکزی انجام شد.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های دولتی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در ورزش و جوانان بر اساس تعداد ثبت‌نام کنندگان و در شبکه بانکی براساس اعتبار موجود آمار مورد نظر اعلام می‌شود که برای رفع این مشکل باید معیار پرداخت تسهیلات بر اساس اعتبار پیش‌بینی شده یا تعداد ثبت‌نام‌کنندگان توسط هر دو مرجع مورد نظر باشد. بر این اساس در شبکه بانکی استان حدود 133 درصد در حوزه ازدواج و 105 درصد در حوزه جوانی جمعیت و فرزندآوری تسهیلات پرداخت شده است.

زرنگ بیان کرد: در گذشته بانک‌های مهر و رسالت از پرداخت تسهیلات ازدواج معاف شده بودند، اما برای این دو بانک هم تا سقف 200 هزار فقره پرداخت این تسهیلات پیش‌بینی شده که تا پایان دی ماه 511 فقره در این ارتباط پرداخت شده است. بعضی از بانک‌های استان اعتبار موجود در این زمینه را نتوانستند جذب کنند، اما بعضی از بانک‌ها تا 160 درصد جذب اعتبار داشتند.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های دولتی خراسان جنوبی متذکر شد: بانکی هم در استان بوده که با وجود داشتن 118 میلیارد تومان اعتبار تنها 33 درصد آن‌را پرداخت کرده است و از مجموع بانک‌های خراسان جنوبی، بانک ملت با 154 میلیارد تومان اعتبار ، 160 درصد اعتبار خود را پرداخت کرده است. اعتبار بانک ملی استان هم از 800 میلیون تومان در این زمینه به 102 میلیارد تومان افزایش یافته است.

زرنگ با بیان اینکه در رتبه 11 پرداخت تسهیلات جوانی جمعیت در کشور هستیم، خاطرنشان کرد: در زمینه پرداخت تسهیلات ازدواج از 10.5 درصد تا 142 درصد بانک‌های استان پرداخت تسهیلات داشته‌اند و پست بانک به لحاظ درصد جذب اعتبار، بیشترین میزان اعتبار و بانک ملی بیشترین تعداد پرداخت تسهیلات ازدواج در خراسان جنوبی را داشته‌اند.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های دولتی خراسان جنوبی اظهار داشت: در مجموع بانک‌های استان 102 درصد سهمیه اختصاص یافته به تسهیلات در حوزه ازدواج پرداخت شده که از این نظر در رتبه هفتم کشور هستیم و صف انتطار را نتوانسته‌ایم تاکنون از بین ببریم. بانک سپه با 158 فقره و ملت با 25 فقره بیشترین و کمترین تعداد پشت نوبت در حوزه ازدواج را دارند و در حوزه فرزندآوری هم بانک صادرات با دو هزار و 161 فقره و بانک صنعت با هفت فقره بیشترین و کمترین تعداد پشت نوبت  را در استان دارند.

وی با اشاره به اینکه با بهره‌گیری از روش‌های مختلف اطلاع‌رسانی در این زمینه در خراسان جنوبی انجام شده است، گفت: مدیریت سامانه‌های ثبت نام بانک‌ها برای دریافت تسهیلات با تهران است و استان در این زمینه مسئولیتی ندارد و اگر فردی از ثبت‌نام در بانکی انصراف دهد و در بانک دیگری اقدام به ثبت نام کند، در انتهای ثبت‌نام کنندگان در سامانه آن بانک قرار می‌گیرد.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار