کد خبر: ۱۱۱۵۷۰
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۴
نظرسنجی بخش خصوصی نشان داد که فعالیت کارخانه‌ای ژاپن با سریع‌ترین سرعت در بیش از سه سال و نیم گذشته در فوریه کاهش یافته است، زیرا کاهش تقاضا چشم‌انداز اقتصادی را بدتر کرده است.
سوز سرما در اقتصاد ژاپن موج می‌زند  

به گزارش آرانیوز، شاخص نهایی مدیران خرید ژاپن از ۴۸ در ژانویه به ۴۷.۲ در فوریه کاهش یافت. این نهمین ماه متوالی انقباض و سریع‌ترین سرعت کاهش از آگوست ۲۰۲۰ بود.

اسامه بهاتی اقتصاددان در S&P Global Market Intelligence گفت که کاهش تقاضا در بازارهای داخلی و بین‌المللی همچنان بر عملکرد بخش تاثیر می‌گذارد. تولید و سفارشات جدید به عنوان دو زیرشاخص اصلی شاخص مدیران خرید با سریع‌ترین سرعت در یک سال کاهش یافتند.  

پاسخ‌دهندگان به عواملی مانند تقاضای ضعیف فروش در داخل و خارج از کشور و همچنین تاخیر در تولید به دلیل تعطیلی ماشین‌آلات اشاره کردند.

فروش صادرات کاهش خود را افزایش داد و دو سال است که در انقباض باقی مانده است. فروش ضعیف در چین عامل اصلی رکود در صادرات بود، در حالی که صادرات از ایالات‌متحده و اروپا نیز کاهش یافت. این شاخص از ژوئن زیر آستانه ۵۰ باقی مانده است که رشد را از انقباض فعالیت جدا می‌کند.

فشار قیمت‌ها بر افزایش هزینه‌های مواد خام، انرژی، نیروی کار، نفت و حمل‌ونقل قوی باقی ماند اما نرخ تورم هزینه نهاده به کمترین میزان در هفت ماه گذشته کاهش یافت. اعتماد تولیدکنندگان با وجود تاریکی، برای سال پیش رو با امید به بهبود تولید و اقتصاد به طور کلی تقویت شد.

بر اساس گزارش رویترز، ژاپن در سه ماهه پایانی سال گذشته وارد رکود شد و عنوان سومین اقتصاد بزرگ جهان را به آلمان از دست داد. | خبرگزاری ایسنا

 
برچسب ها: ژاپن ، نرخ تورم ، رکود
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار