کد خبر: ۱۱۱۶۶۴
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۲
استاندار فارس خبر داد؛
«ایمانیه» از غرس ۱۵ هزار نهال به یاد شهدای استان فارس در آستانه روز درختکاری خبر داد.

کاشت ۱۵ هزار نهال به یاد شهدای فارس

به گزارش آرانیوز از شیراز، «محمدهادی ایمانیه» استاندار فارس امروز در چهارمین جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان فارس بر ضرورت ثبت و ضبط خاطرات منسوبین شهدا به ویژه والدین آنان تأکید کرد و اظهار داشت: از امکانات مرکز اسناد استان که امکانات قابل توجهی دارد برای تحقق این مُهِم استفاده شود.

وی به برگزاری کنگره امیران، سرداران و ۱۵ هزار شهید سرافراز استان فارس در سال آینده هم اشاره کرد و افزود: در آستانه روز درختکاری چندین هزار نهال به یاد همه این عزیزان و با همکاری خانواده‌های معظم ایشان کاشته شود؛ منابع طبیعی هم موظف است پلاک نام شهید عزیز را در جوار درخت نصب کند.

 ایمانیه، رتبه‌بندی دستگاه‌ها و فرمانداران در توجه به مباحث ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت را اقدامی مناسب در جهت توجه بیشتر به این حوزه دانست و گفت: وظایف و توقعات را به فرمانداران اعلام و پس از مهلت زمانی مشخص شده برای تحقق موارد، نسبت به رتبه‌بندی اقدام شود.

وی به فرا رسیدن عید باستانی نوروز و لحظه تحویل سال شمسی هم اشاره کرد و افزود: آیین تحویل سال همانند سنوات گذشته در حرم‌های مطهر امامزادگان جلیل‌القدر برگزار می‌شود؛ تدابیر و برنامه‌ریزی‌های برگزاری این مراسم سنتی به صورتی باشد که در حرم مطهر احمدبن موسی الکاظم (ع)، شهدای حادثه تروریستی حرم نیز پس از زیارت امامزادگان معظم، زیارت شوند.

این مسئول به موضوع اعتبارات مرتبط با توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پرداخت و از اقدامات تعریف شده برای دستگاه‌های مختلف در این حوزه سخن گفت و تصریح کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، ستاد بزرگداشت کنگره شهدا و ستاد راهیان نور استان چهار نهاد متولی در این زمینه هستند که هر کدام برای انجام فعالیت‌های خود به اعتبار نیاز دارند. پس باید مسئولان این نهاد‌ها در جلسه با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، تمام موارد و موضوعات این حوزه‌ها را تا پایان سال ۱۴۰۳ در مباحث مختلف اعم از عمرانی، فرهنگی، امورات جاری و... مشخص و ارائه کنند تا محل و ردیف‌های مرتبط، با تامین اعتبار آنان مشخص شود و هر سازمان و نهاد وظیفه خود را به نحو احسن به سرانجام برساند.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار