کد خبر: ۱۱۱۶۷۱
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۳
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان از تشکیل نخستین شورای راهبری اهل سنت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در سنندج خبر داد و گفت: ارتقا اثربخشی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در دستور کار است.
نخستین شورای راهبری اهل‌سنت کانون‌های مساجد تشکیل شد

به گزارش آرانیوز از سنندج، علی اصغر دریایی پیش‌ از ظهر امروز در نخستین نشست شورای راهبری اهل سنت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد که با حضور رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و جمعی دیگر از مسئولان استانی، ماموستاها و فعالان قرآنی در دفتر نماینده ولی‌فقیه در کردستان برگزار شد، از تشکیل این شورا خبر داد و اظهار داشت: ارتقا اثربخشی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در دستور کار است.

وی با اشاره به برگزاری شانزدهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامتان» در سنندج گفت: از روز شنبه 12 اسفند شاهد حضور 280 شرکت کننده در مسابقات ملی هدمامتان در سنندج هستیم که در رشته‌های مختلف در حال رقابت هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با ذکر اینکه 25 داور بین‌المللی و کشوری در این عرصه کار داوری را برعهده دارند، خاطرنشان کرد: از سه هزار و 500 کانون فرهنگی مساجد کشور شرکت‌کنندگانی برای حضور در بخش کشوری مدهامتان رقابت کردند و از 18 هزار نفر شرکت‌کننده استان‌ها 280 نفر به بخش ملی راه یافتند و اکنون رقابت این رویداد ملی در سنندج در حال برگزاری است

دریایی عنوان کرد: شب گذشت سی هزارمین کرسی تلاوت در سنندج با حضور مردم این شهر و شرکت‌کنندگان مسابفات مدهامتان برگزار و یادبودی این کرسی در مسجد جامع رونمایی شد.

کانون‌های مساجد زمینه پویایی در حوزه قرآن را فراهم کرد

ماموستا احسن میرزایی از روحانیون اهل سنت کردستان و مدیر کانون فرهنگی هنری نبی اکرم(ص) سنندج نیز در این نشست، اظهار کرد: کانون‌های مساجد اخیرا در کردستان و کشور به ویژه در حوزه قرآنی پویا شده است.

وی با اشاره به اینکه حفظ قرآن یکی از دستورات موکد رهبر معظم انقلاب اسلامی است که باید مورد توجه باشد، افزود: ستاد کانون‌های مساجد در سطح کشور و استان به این موضوع ورود خوبی داشته، اما باید سایر متولیان نیز همراهی کنند تا دستور معظم‌له در استان به نتیجه برسد.

این ماموستای اهل سنت اظهار کرد: تشکیل شورای راهبردی اهل سنت کانون‌های مساجد کشور در سنندج یکی از دستاوردهای این مسابقات قرآنی در استان است که باعث ارتقای این حوزه خواهد شد.

به گزارش تسنیم، مسابقات ملی مدهامتان از روز شنبه 12 اسفند در سنندج کار خود را آغاز کرده و اکنون با رقابت 280 شرکت کننده در رشته‌های مختلف و با حضور 25 داور بین‌المللی کشور در حال اجرا است.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار