کد خبر: ۱۱۱۷۱۰
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۷
نوزدهمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان با نیازهای ویژه خراسان رضوی از امروز به تفکیک گروه‌های معلولیت آغاز و به مدت ۶ روز برگزار می‌شود.
آغاز مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان با نیازهای ویژه خراسان رضوی

 به گزارش آرانیوزاز مشهد، جواد روحانی در مراسم افتتاحیه نوزدهمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان با نیازهای ویژه خراسان رضوی با اشاره به اینکه این دوره از مسابقات در 6 مرحله و به تفکیک گروه‌های معلولیت برگزار می‌شود، اظهار داشت: اولین مرحله این مسابقات در گروه دختران با نیاز ذهنی با حضور 160 دانش آموز دختر از 16 مدرسه در رشته‌های احکام، قرائت، حفظ، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و انشای نماز برگزار شد.

وی افزود: امروزه ترویج قرآن و فرهنگ قرآنی در میان نسل جوان ما بسیار مهم است و قرآن علاوه بر اینکه راهگشا و رهنما است نوعی سبک زندگی ارائه می‌کند که باعث رسیدن برکات الهی به ما می‌شود.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه این مسابقات در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین به ویژه ساحت دینی و اعتقادی، برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: شناخت قرآن و انس با آن برای هر فرد مسلمان خصوصاً نسل جوان که با اندیشه‌های نو سروکار دارند امری حیاتی است، زیرا قرآن منبع مهمی از فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی ما را تشکیل می‌دهد.

روحانی ادامه داد: در این میان آنچه اهمیت دارد چگونگی انس با قرآن است و انسان باید تمام امور خود را به قرآن پیوند دهد و این کتاب آسمانی را جزئی از باورهای درونی خود بداند.

وی به ضرورت برگزاری مسابقات قرآنی اشاره کرد و افزود: از اهداف برگزاری مسابقات قرآنی ترویج فرهنگ قرآن، رشد و تعالی شخصیت دینی و مذهبی دانش آموزان و آشنایی دانش‌آموزان با معانی و زیبایی‌های کلام الهی است که به تدریج باعث انس و تدبر بیشتر دانش‌آموزان با قرآن می‌شود.

این مقام مسئول اظهارکرد: دانش‌آموزان با شرکت در مسابقات قرآنی، با زیبایی‌های کلام الهی و سخنان اهل بیت علیهم السلام آشنا می‌شوند و این آشنایی تأثیر بسزایی در شناخت مسائل دینی و اعتقادی دانش آموزان خواهد داشت.

گفتنی است، مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان پسر گروه با نیاز ذهنی سه شنبه 15 اسفند برگزار می شود و دانش‌آموزان گروه آسیب‌دیده شنوایی در روزهای چهارشنبه 16 اسفند و دوشنبه 21 اسفندماه و گروه‌های جسمی حرکتی و آسیب بینایی در روزهای شنبه 19 و یکشنبه 20 اسفندماه نیز به رقابت یا یکدیگر خواهند پرداخت.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار