کد خبر: ۱۱۱۷۲۸
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۳
معاون خدمات شهری شهرداری تهران برنامه‌های این مجموعه را در ماه رمضان و نوروز ١۴٠٣ تشریح کرد.
تهران فیروزه‌ای می‌شود | جزییات برنامه‌های شهرداری تهران در رمضان و نوروز پیش رو  

به گزارش آرانیوز ، حسین نظری معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در نشست خبری به تشریح فعالیت‌های این معاونت پرداخت و گفت:روز گذشته در کمربندشمالی که یکی از نقاط ۱۲ گانه احداث فضای سبز بود، مستقر بودیم.

به گفته نظری«حوزه خدمات شهری بسیار متنوع است و هر سازمان موضوعات خاص خود را دارد. ما دهه فجر، نیمه شعبان و ایام انتخابات را سپری کردیم. در برخی مسئولیت‌ها ما بیش از صد در صد کار را پیش می‌بریم. هفته گذشته دومین جلسه برگزاری عید فطر را با نماینده رهبری داشتیم تا مشکلی پیش نیاید.»

او افزود: برنامه‌های استقبال از بهار و ماه رمضان توأمان است و تلاش می‌کنیم که به درستی برنامه‌ها را پیش ببریم.

نظری تاکید کرد: در بحث استقبال از بهار پیشنهادی به شهردار ارائه و ایشان موافقت کردند و به ۲۲ منطقه ابلاغ شد. سازمان زیباسازی مشورتی با دانشگاه انجام داد تا تم رنگ برای آراستگی شهر را بررسی کنند به ۵ رنگ سبز، فیروزه ‌ای، سفید، خاکستری، زرد رسیدیم.

او ادامه داد: بحث سازه های حجمی از سوی سازمان زیباسازی و بوستان‌ها اجرایی می‌شود، سازمان بوستان‌ها در بحث گل آرایی این سازه‌ها فعال خواهد بود.

به گفته نظری«فعالیت‌های هنری رو تخم مرغ های رنگی انجام می‌شود و برخی از رنگ آمیزی‌ها از سوی خانواده‌ های هنرمند انجام می‌شود و برخی از نقاشان تخم مرغ های رنگی از سراسر کشور به تهران می‌آیند.»

او توضیح داد: جمع آوری و حمل پسماندهای حجیم از جمله فعالیتهای سازمان پسماند در استقبال از بهار است. سازمان بوستان‌ها نیز فرش گل، درخت گیلاس و... را در دست کار دارند. در رابطه با ورودی‌های شهر نیز باید گفت که چند ورودی و بزرگراه و... انتخاب شده‌اند تا فعالیت های استقبال از بهار در این نقاط انجام شود.

او افزود: سازمان بهشت زهرا علاوه بر کاشت درخت و فرش گل برای خدمت رسانی در ۵ شنبه آخر سال آمادگی دارد.

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار