کد خبر: ۱۱۱۸۷۱
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۴
بزرگ‌ترین شبکه اخلالگر مالی و بنگاه‌های قمار آنلاین مرتبط با انگلستان پس از ۱۴ ماه تحقیق توسط وزارت اطلاعات منهدم شد.
انهدام بزرگ‌ترین شبکه اخلالگر مالی و بنگاه‌های قمار آنلاین  

به گزارش آرانیوز، وزارت اطلاعات اعلام کرد: در پی ۱۴ ماه تحقیقات پیچیده‌ از بزرگترین شبکه‌ سازمان یافته‌ قمار و شرط‌بندی اینترنتی که توسط مبادی مستقر در خارج از ایران، مدیریت و راهبری صورت می گرفت، شناسایی و منهدم شد.
بر اساس این گزارش سربازان گمنام امام زمان ۵ مدیر داخلی شبکه‌ موسوم به Nitro bet و درگاه مالی موسوم به پرداخت می را به اتهام اخلال در نظام اقتصادی، پولشویی، اداره‌ی قمارخانه در فضای مجازی و تحصیل مال از طریق نامشروع بازداشت کردند.

این شبکه که توسط باندهای مرموز مستقر در انگلستان تأسیس و هدایت می‌شد، توانسته بود مبالغ کلانی از سرمایه‌های ریالی و ارزی را با استفاده از ۳۵۰۰۶ حساب و ۱۲۰۰ درگاه بانکی اجاره‌ای و ۵۴ سایت بزرگ قمار و شرط‌بندی در اختیار بگیرد.

شبکه‌ مافیایی لندن‌نشین برای اغوای قماربازان طمّاع، بخشی از وجوه دریافتی از آن‌ها را به عنوان عایدی قمار به حساب قماربازان واریز و بخش کلانی را به انگلستان منتقل می‌کرد.از یافته‌های بسیار قابل تأمل آن که دولت انگلستان با دریافت مالیات هنگفت از وجوه متقلبانه و نامشروع، نسبت به پولشویی و سایر فعالیت‌های تبهکارانه‌ی باند لندن‌نشین چشم‌پوشی کرده و عملاً مسیر اقدامات مجرمانه را برای خلافکاران هموار می‌کرد.

انتهای پیام

 

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار