کد خبر: ۱۱۱۸۷۸
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۸
با توجه به همزمانی عید نوروز با ایام ماه مبارک رمضان ۱۵۰ مبلغ در بقاع متبرکه استان البرز به مردم این استان خدمات ارائه می‌دهند.
۱۵۰ مبلغ به زائران بقاع متبرکه البرز خدمات ارائه می‌دهند

به گزارش آرانیوز از کرج، حجت‌الاسلام والمسلمین علی دشتکی امروز در نشست خبری که به مناسبت طرح آرامش بهاری در ضیافت الهی در آستان مقدس امامزاده طاهر(ع) برگزار شد،گفت: همه بقاع در سطح استان نسبت به اجرای طرح ضیافت الهی و آرامش بهاری فعالیت می‌کنند.

وی افزود: از اول ماه مبارک رمضان تا پایان آن که در عید نوروز است بقاع متبرکه برنامه‌هایی همچون قرائت روزانه یک جزء قرآن کریم، ترتیل‌خوانی و‌ برنامه‌های ویژه عید نوروز را برگزار می‌کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز خاطرنشان کرد: در این مدت بیش از یک هزار نفر خادم بقعه‌ها و حدود 150 نفر مبلغ به مردم و زایران ارائه خدمات می‌دهند.

دشتکی با اشاره به اینکه خانواده‌محوری در برنامه‌های امامزادگان وظیفه ما را سنگین‌تر کرده تا پرمحتواتر کار انجام شود، عنوان کرد: تقویت حضور هیئت امنا در اماکن دینی و موقوفات و تقویت امین با محوریت افراد صالح برای تولیت موقوفات و رقبات از جمله برنامه هایی است که در طول سال جاری اجرایی شده است.

بقاع متبرکه استان البرز به ‌قطب ‌‌فعالیت‌های فرهنگی تبدیل شد‌ه‌اند
فعالیت‌های دانش‌بنیان در حوزه وقف سبب نوآوری و اشتغال‌زایی می‌شود

وی با اشاره به اینکه هویت روزه و‌ ماه مبارک رمضان  هویت کشور ما بوده است، گفت: نوروز هویت ما است که قدمت و بلندای آن به هویت کشور و تاریخ ایران برمی‌گردد.

دشتکی با توجه به اینکه امسال مناسبت دینی رمضان و برکت الهی را با خود همراه دارد، افزود: در ماه رمضان رسیدگی به نیازمندان در اوج‌ خود قرار دارد.

وی با بیان اینکه بیش از 80 امام‌زاده آمادگی مهمان‌نوازی مردم را در استان البرز دارند، ادامه داد: ما حدود 15 هزار رقبه وقفی در راستای سنددار کردن امسال  به اتمام رسانده‌ایم که نقشه‌برداری 500 رقبه آن انجام نشده که امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد.

وی در پایان گفت: 1200 موقوفه در استان البرز وجود دارد که 200 موقوفه آن در چند سال گذشته انجام شده است.

 
 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار