کد خبر: ۱۱۱۹۵۲
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۴
مهدی چمران روز سه شنبه در ابتدای دویست و بیست و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران،افزود: در ابتدای سال به هیچ عنوان نباید اضافه نرخ دریافت شود و اگر اینگونه باشد تخلف صورت گرفته است.
زمان افزایش نرخ کرایه‌ها در سال ۱۴۰۳ اعلام شد  

به گزارش آرانیوز  رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در جلسه امروز موضوع تعیین نرخ کرایه وسایل نقلیه عمومی برای سال آینده بررسی خواهد شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه نرخ‌ها از ابتدای اردیبهشت ماه اعمال می‌شود، هنوز فرصت برای تصویب داریم.

وی ادامه داد: لایحه ثبت درختان ارزشمند و همچنین آیین‌نامه استقرار حیوانات خانگی نیز در جلسه امروز بررسی خواهد شد. طرح موضعی برای ساماندهی اسلام‌آباد نیز تهیه شده که باید تایید و در نهایت به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارسال شود.

چمران همچنین تصریح کرد: اساسنامه سازمان آرامستان‌ها و پیشگیری و مدیریت بحران نیز در جلسه امروز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

خبر مرتبط
کرایه تاکسی در سال آینده الکترونیک می شود؟
کرایه تاکسی در سال آینده الکترونیک می شود؟

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران اعلام کرد اقداماتی برای الکترونیکی شدن پرداخت کرایه تاکسی ها در سال آینده صورت گرفته است.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به دعوت از مسئول فنی مترو به جلسه امروز برای ارائه توضیحات درخصوص خرابی‌ها، گفت: مدیرعامل مترو در مصاحبه‌ای از کمبود اعتبار سخن گفته بود و به نظر بنده چنین چیزی وجود ندارد. ممکن است در خرید تجهیزات خارجی مشکل وجود داشته باشد اما اعتبار مورد نیاز تخصیص یافته بود.

وی ادامه داد: تعدادی از وسایل حمل و نقل عمومی چینی وارد شده و امروز از این وسایل بازدید خواهد شد. استاندارد این دستگاه‌ها تایید شده است.

چمران با اشاره به جان باختن ۱۰ نفر در آستانه چهارشنبه‌سوری، یادآور شد: راه‌حل خاصی برای ترافیک شب عید وجود ندارد؛ مگر اینکه وسایل حمل و نقل عمومی را افزایش دهیم و مردم از وسایل شخصی استفاده نکنند. امیدواریم بتوانیم برای مشکل ترافیک برنامه‌ریزی کنیم.

وی درخصوص طرح ترافیک جدید پایتخت با بیان اینکه پیگیری‌ها برای ارائه طرح جامع ترافیک ادامه دارد تا سال آینده این اقدام انجام شود.

چمران همچنین درخصوص جمع آوری معتادان متجاهر شهر، خاطرنشان کرد: شهردار تهران در رابطه با ساماندهی معتادان متجاهر و درمان این افراد مواردی را مطرح و درخواست کرد که شهروندان افراد معتاد را برای درمان معرفی کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اعلام اینکه در چهارراه سیروس و مولوی بنده تجمع معتادان را ندیدم، خاطرنشان کرد: البته نه اینکه معتادان وجود نداشتند اما اینکه در گوشه و کنار معابر تجمع کرده باشند، دیده نشد.

 

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار