کد خبر: ۱۱۲۰۰۱
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۱
در حاشیه جلسه هیات دولت؛
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: امسال مجموعا به ۱۵۰ بازنشسته مجوز داده شده تا در مشاغل تخصصی و مشاوره از آنها استفاده شود.
لطیفی: امسال برای ۱۵۰ بازنشسته مجوز فعالیت صادر شد  

به گزارش آرانیوز میثم لطیفی، رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیأت دولت در پاسخ به این سوال که به کارگیری بازنشستگان در دستگاه‌ها تخلف است اما برخی با تبصره مشغول فعالیت هستند، با متخلفان چه برخوردی صورت می‌گیرد؟، گفت: قانون مصوب مجلس دو تبصره دارد. تبصره یک برای برخی مقامات و جایگاه‌هاست و تبصره دو استفاده به عنوان یک سوم ظرفیت در ماه است، یعنی یک سوم ساعت کاری می‌توانیم در خدمتشان باشیم.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی اگر مجوز ما را نداشته باشند، ذی حساب اجازه پرداخت ندارد و طبیعتا دستگاه نظارتی هم برخورد می‌کند به دلیل آنکه تصرف در بیت المال محسوب می‌شود، از این رو موارد در کارگروهی بررسی و مجوز صادر می‌شود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام کرد: بر اساس آخرین اخباری که تا دیروز دریافت کرده‌ام، برای امسال مجموعا به ۱۵۰ نفر مجوز داده شده تا در مشاغل تخصصی و مشاوره از آنها استفاده شود.

لطیفی با بیان اینکه فرآیند سخت شده برای آنکه بتوانیم از ظرفیت جوانان در دستگاه های اجرایی استفاده کنیم، گفت: در مواردی افرادی هستند که از نخبگی و یا تجریه ویژه برخوردار هستند بنابراین نیاز داریم انتقال تجریه صورت بگیرید و این مجوز را به صورت موردی در سازمان به آنها می دهیم.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار