کد خبر: ۱۱۲۰۷۸
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۹
مسئول برگزاری نمایشگاه صنایع دستی سلمانشهر گفت: نمایشگاه صنایع دستی شمال کشور آغاز بکار کرد و تا اردیبهشت دایر است.
گشایش نمایشگاه صنایع دستی شمال ایران در سلمانشهر

به گزارش آرانیوز از سلمانشهر، زهره شورمیج مسئول برگزاری دهمین نمایشگاه صنایع دستی و سوغات استان‌های مازندران و گیلان از برپایی جشنواره صنایع دستی در سلمانشهر خبر داد و اظهار داشت: نمایشگاه عرضه صنایع دستی در 22 غرفه برپا شده که با هدف عرضه توانمندی‌های هنرمندان و فعالان حوزه صنایع دستی  برگزار شد و  آشنایی مردم با فرهنگ و آداب و رسوم و صنایع دستی و سوغات مازندران و گیلان هدفگذاری شده است.

وی افزود: غرفه‌های لاکتراشی، گل و گیاه، حصیر بافی، مکرومه بافی، نان و شیرینی محلی، تابلو فرش، خطاطی روی چوب، زیور آلات، نقاشی لوازم تزئینی برپاست.

شورمیج ادامه داد: در این نمایشگاه سعی شده زمینه سازی برای ایجاد نمایشگاه و  بازارچه دائمی در شهر سلمانشهر شود و با توجه به حجم بالای گردشگری دایر شدن نمایشگاه دائم به نفع فعالان صنایع دستی خواهد بود.

 وی گفت: شهر سلمانشهر مقصد گردشگران داخلی و خارجی است و برنامه برای استفاده از ظرفیت  هنرمندان و تولیدکنندگان در دستور کار قرار گرفته است.

مسئول برگزاری نمایشگاه صنایع دستی با اشاره به همیاری حوزه‌های مختلف مانند میراث فرهنگی، شهرداری، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: مترصد ایجاد ارتباط دوسویه میان گردشگران و تولید کنندگان بومی و هنری هستیم تا اوقات فراغت گردشگران مورد توجه قرار گیرد و از طرفی گردش اقتصادی در شهرستان داشته باشیم.

شورمیج یادآوری کرد: علاقه مندان می‌توانند همه روزه در ایام نوروز به بازدید دهمین نمایشگاه صنایع دستی و سوغات نوروزی استان‌های مازندران و گیلان بیایند و نمایشگاه صبح و بعد از ظهر تا پایان اردیبهشت 1403 در سلمانشهر برای بازدید علاقمندان دایر است.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار