کد خبر: ۱۱۲۰۸۰
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۴
استاندار مازندران گفت: تلاش شده تا با رفع مشکلات مردمی بصورت دیدارهای حضوری مسائل استان بررسی شود و تلاش می‌شود نظام مسائل غرب مازندران در شورای سیاستگذاری استان مطرح شود.
استاندار مازندران: نظام مسائل غرب مازندران ‌ریشه‌ای برطرف می‌شود

به گزارش آرانیوز از ساری، سیدمحمود حسینی پور در جمع خبرنگاران با اشاره ملاقات‌های هفتگی در مردمی با حضور مدیران استانی که بصورت منسجم برگزار می‌شود اظهار داشت: از نزدیک برای بررسی مشکلات مردم با حضور 30 نفر از مدیران کل در در غرب مازندران حضور پیدا کردیم تا مسائل و مشکلات مردم را بشنویم و برای رفع آن دستورات لازم برابر قانون صادر شود. 

وی افزود : بیشترین مسائل و مشکلات مردم  در منطقه مباحثی همچون اشتغال است  که اغلب جوانان دارای تحصیلات عالیه هستند، برای این افراد در استانداری از طریق استارت ‌آپ‌ها و ایجاد پایگاه‌های شغلی مجازی بویژه دانش بنیان کارهایی در دست اقدام است اما اغلب افراد به این سمت و سو تمایلی ندارند و دوست دارند به عنوان کارمند مشغول شوند.

استاندار مازندران تاکید کرد: دولت به دنبال کوچک سازی است و شغل دولتی آنگونه که باید پاسخگوی نیاز امروز جوانان نیست. اشتغال را باید به سمت دانش بنیان و کسب و کارهای استارت آپی آورد زیرا منبع درآمد این کارها خیلی بیشتر از مشاغل دولتی است.

وی با اشاره به موضوع بافت فرسوده که  مراجعات زیادی داشته عنوان کرد: این بخش نیازمند مشارکت شهرداری‌ها است و در راستای تبدیل بافت فرسوده در استان در سطح کلان در اداره کل شهرسازی برنامه‌هایی  پیش بینی شده است. طرح‌های هادی روستایی بیشترین مشکلات و مراجعات را همواره داشته است.

استاندار مازندران در خصوص محدودیت‌های البرز مرکزی در حوزه محیط زیست عنوان کرد:  سرمایه گذاران در این بخش مشکل دارند که در این زمینه پیگیر هستیم تابه راه حل قانونی برسیم. 

حسینی پور ابراز امیدواری کرد، نظام مسائل منطقه در شورای سیاستگذاری استان به صورت ریشه‌ای حل می‌شود.

 

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار