کد خبر: ۱۱۲۰۹۵
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۱
مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: در آستانه سال نو و ماه مبارک رمضان، ۱۱ قرارگاه‌ جهادی نوروزی در استان شروع به کار کرد و ۳۲۲ گروه با ۲ هزار و ۸۶۰ نفر جهادگر فعالیت خواهند کرد.
فعالیت بیش از ۲۸۰۰ جهادگر ماه رمضان و نوروز در خراسان جنوبی

به گزارش آرانیوز از بیرجند، سرهنگ مهدی هنری صبح امروز در نشست خبری با بیان اینکه در سال 1403 تجهیز قرارگاه‌های جهادی در اولویت قرار دارد که در این راستا گام‌های خوبی برداشته شده است اظهار داشت: برای گروه‌های جهادی فعال و تخصصی، گواهی صلاحیت فنی صادر می‌شود.

وی با اشاره به کمک‌های قرارگاه جهادی استان در سیل سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون علاوه بر کمک‌های نقدی، 4 کامیون شامل مواد خوراکی و غذایی به منطقه اعزام شده که ارزش این کمک‌ها حدود 2 میلیارد ریال بوده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی، از برگزاری کنگره ملی 2 هزار شهید در 1404 خبر داد و گفت: به دنبال پیگیری‌های انجام شده، روز 13 شهریور به نام روز ملی حرکت‌های جهادی و مردمی نامگذاری شده که پایه‌گذاری آن از خراسان جنوبی بوده است.  

فعالیت 322 گروه جهادی در 177 نقطه از استان

 بنا به گفته وی، 13 شهریورماه سال آینده، با حضور مسئولان استانی و کشوری، اجلاسیه ملی جهادگران آسمانی خراسان جنوبی برگزار می‌شود؛ در حال حاضر 2 هزار و 42 گروه جهادی در استان وجود دارد که تاکنون 900 مورد به عنوان گروه جهادی فعال شناسایی شده‌اند.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی، با بیان اینکه گروه‌های جهادی عمرانی از افطار تا سحر فعالیت خواهند داشت افزود: در مجموع در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان، 2 هزار و 860 جهادگر در قالب 322 گروه جهادی در 177 نقطه از استان فعالیت خواهند داشت.

هنری،  با اشاره به فعالیت‌های قرارگاه نوروزی در سال‌جاری، بیان کرد: با توجه به ماه مبارک رمضان، پویش ملی خانه دوست کجاست تعریف شده که گروه‌های جهادی در محله خودشان به شناسایی جامعه هدف پرداخته و خدمات به آن‌ها ارائه می‌کنند. 

بنا به گفته وی، 2 هزار و 347 اردوی جهادی در سال جاری برگزار شده که در این راستا خدماتی به ارزش بیش از 310 میلیارد ریال به جامعه هدف ارائه شده است. 

وی، با اشاره به برنامه‌های قرارگاه جهادی نوروزی بیان کرد: 11 قرارگاه منطقه‌ای و 39 قرارگاه محلی در استان طی مناسبت‌های مختلف عملیات اجرایی فعالیت‌های جهادی را دنبال می‌کنند.

اجلاسیه جهادگران آسمانی 13 شهریور سال آینده در فردوس برگزار خواهد شد

مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی با بیان اینکه دومین کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان جنوبی در سال 1404 برگزار خواهد شد گفت: یکی از کمیته‌های این کنگره، محرومیت زدایی و خدمت رسانی گروه‌های جهادی است.

وی ادامه داد: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته 13 شهریور سال گذشته به مناسبت سالروز حضور جهادی مقام معظم رهبری در زلزله سال 1347 فردوس، اجلاسیه ملی جهادگران در استان برگزار و امسال هم این روز به عنوان حرکت‌های جهادی و مردمی نامگذاری شد. با توجه به اینکه 50 خانواده جهادگر شهید در سطح کشور داریم که 6 خانواده از خراسان جنوبی هستند، اجلاسیه جهادگران آسمانی 13 شهریور سال آینده در فردوس برگزار خواهد شد.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی یکی از برنامه‌های بسیج سازندگی را دعوت گروه‌های جهادی توانمند ملی به استان برشمرد و گفت: این گروه‌های جهادی تخصصی با برنامه ریزی در نقاط محروم خدمات رسانی می‌کنند.

هنری با تأکید بر اینکه تجهیز قرارگاه‌های جهادی در سال آینده اولویت بسیج سازندگی است، اضافه کرد: یکی دیگر از برنامه‌ها تعیین مکان مناسب برای فعالیت‌های اداری قرارگاه‌های جهادی است که همزمان با تجهیزات دنبال می‌شود.گواهی صلاحیت گروه‌های جهادی هم دنبال می‌شود تا گروه‌های تخصصی با فعالیت حرفه‌ای در عرصه‌ای که کار می‌کنند بتوانند خدمت ارائه دهند.

کاشت 295 هزار اصله نهال در سطح استان توسط جهادگران

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی با اشاره به همکاری بسیج سازندگی در اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در کشور گفت: برای اجرای این طرح در قالب تفاهم نامه کشوری از ظرفیت بسیج سازندگی استفاده شده که در زمینه حفر چاله، پنج دستگاه بیل مکانیکی در اختیار اداره کل منابع طبیعی استان قرار گرفت. با استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی 295 هزار اصله نهال در سطح استان کاشته شده است.

هنری بیان کرد: اجرای طرح ملی آبخیز تا جالیز هم امسال در سطح استان آغاز شد و در نزدیک به 100 نقطه پروژه‌های جهاد کشاورزی و منابع طبیعی تعریف شده که بالغ بر 46 پروژه به اتمام رسیده است.

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار