کد خبر: ۱۱۲۱۰۱
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۳
تیم فوتبال ذوب‌آهن در هفته بیست و یکم رقابت‌های لیگ برتر به مصاف مس رفسنجان خواهد رفت.
نگاهی به بازی ذوب‌آهن و مس؛ دوئل حیثیتی

به گزارش آرانیوز از اصفهان، هفته بیست و یکم رقابت‌های لیگ برتر، جام خلیج فارس عصر  امروز با برگزاری 8  دیدار پیگیری می‌شود که در یکی از این رقابت‌ها تیم فوتبال ذوب‌آهن به مصاف مس رفسنجان خواهد رفت.

لیگ بیست و سوم در سال جاری به پایان راه خود رسیده و ذوب‌آهن در آخرین هفته مسابقات لیگ برتر در سال 1402، به مصاف مس رفسنجان خواهد رفت؛ دیداری سخت و حساس که نتیجه آن با توجه به امتیازات و جایگاه دو تیم در جدول از حساسیت بالایی برخوردار بوده و علاوه مس رفسنجان و ذوب‌آهن، برای تیم‌های آلومینیوم اراک و شمس‌آذر قزوین نیز حائز اهمیت است.

ذوب‌آهن در حالی آماده مصاف با مس رفسنجان می‌شود که هفته گذشته مقابل استقلال خوزستان تن به شکست خانگی دادند تا روند ناکامی‌‌های این تیم همچنان ادامه داشته باشد.

ذوبی‌ها در نیم‌فصل دوم هیچ بردی به دست نیاورند و زیر فشار شدیدی قرار دارند؛ از طرفی فاصله نزدیک امتیازات تیم‌های رده هفتم تا دهم جدول باعث شده تا سبزپوشان اصفهانی برای حفظ جایگاه‌شان در جدول به 3 امتیاز این دیدار نیاز مبرمی داشته باشند. ذوب‌آهن در طول 19 بازی قبلی خود، 6 برد، 8 تساوی و 5 شکست به دست آورده و با اندوختن 26 امتیاز در رده هفتم جدول ایستاده است.

در سمت مقابل مس رفسنجان درحالی آماده میزبانی از ذوب‌آهن می‌شود که هفته گذشته آلومینیوم اراک را با نتیجه 3 بر یک شکست داد تا روند خوبش را حفظ کند. نارنجی‌پوشان رفسنجانی با نویدکیا در نیم‌فصل دوم روند خوبی را در پیش گرفته‌اند و می‌دانند که در صورت پیروزی مقابل ذوب‌آهن شانس صعود چند پله‌ای را در جدول خواهند داشت و همین امر به آنها انگیزه مضاعفی می‌بخشد. مس رفسنجان در طول 20 هفته گذشته 6 برد، 6 تساوی و 8 شکست را به دست آورده و با اندوختن 24 امتیاز در رده دهم جدول ایستاده است.

بازی امروز ذوبی‌ها مقابل مس رفسنجان برای ربیعی، حیثیتی‌ترین بازی فصل به شمار می‌رود؛ سابقه چهارساله ربیعی در مس و نتایج درخشانی که این تیم به دست آورد، باعث شده که این دیدار به خودی خود از حساسیت ویژه‌ای برخوردار شود، از طرف دیگر حضور نویدکیا در راس کادر فنی مس و تغییرات محسوسی که در نتایج این تیم به وجود آورده، به این حساسیت دامن زده و به نوعی این بازی را تبدیل به یک جدال حیثیتی‌ کرده است.

ذوب‌آهن امروز کار سختی در پیش دارد؛سبزپوشان اصفهانی برای بازگشت مجدد به لیگ و حفظ روند موفقیت‌هایشان به 3 امتیاز این دیدار نیاز مبرمی دارند، اما این اتفاق چندان هم ساده نیست. سبزپوشان اصفهانی در هفته‌های اخیر روند نزولی را طی کرده‌اند و پذیرفتن 3 شکست متوالی در هفته‌های اخیرربیعی و تیمش را از نظر روحی_روانی تحت فشار شدیدی قرار داده است.

در آن سومس رفسنجان تیم قدرتمند و سرسختی و با کیفیتی است که فوتبال مالکانه‌ای را به اجرا می‌گذارد. شاگردان نویدکیا سعی دارند تا پرس از جلو و نفوذ از کنال‌های کناری و سانتر از جناحین، روی دروازه رقیب خلق موقعیت کنند.

مسی‌ها تلاش خواهند کرد تا با ارائه یک بازی پرفشار و درگیرانه در میانه میدان، ارتباط هافبک‌ها و مهاجمین تیم مقابل را قطع کرده و مانع خلق موقعیت روی دروازه خودی شوند. مس در فاز هجومی نیز ستاره‌های زیادی دارد و حضور مهره‌هایی مثل شهباززاده، فزشید باقری، سعید واسعی،جلال‌الدین علی‌محمدی و حسین مهربان دست الهامی را برای چیدن ترکیب دلخواهش باز گذاشته است.

پاشنه‌آشیل مس را باید در خط دفاعی این تیم جست‌وجو کرد، مس در فاز دفاعی نیز مهره‌های خوبی دارد و حضور بازیکنانی مثل مهدی ترکمان، نژادمهدی و علی عدنان می‌تواند برای هر مربی رویایی باشد؛ با این حال ساختار دفاعی مس بسیار شکننده نشان داده و دریافت 20 گل در 20بازی به خوبی این ضعف را نشان می‌دهد.

دیدار تیم‌های ذوب‌آهن و مس با توجه به انگیزه بالا، سبک بازی و بازیکنان حاضر در 2 تیم، قابلیت تبدیل شدن به یک رقابت جذاب و پر افت و خیز را دارد و از طرفی حضور ربیعی و نویدکیا می‌تواند به این دیدار جذابیت دو چندانی دهد؛ باید منتظر ماند و دید تفکرات کدام مربی پیروز میدان خواهد بود.

برترین گلزنان

محمد جواد محمدی با 5 گل و جلال‌الدین علی‌محمدی با 4 گل‌زده برترین گلزنان این دیدار هستند.

ترکیب احتمالی مس رفسنجان

حامد لک، محمد نژادمهدی، رامتین سلیمان‌زاده، علی عدنان، حسن جعفری، مهدی ترکمان، فرشید باقری، جلال‌الدین علی‌محمدی، محمدمهدی محبی، سعید واسعی و سجاد شهباززاده

سرمربی: نویدکیا

ترکیب احتمالی ذوب‌آهن اصفهان

محسن فروزان، امیرحسین جدی، محمد قریشی، احمد شریعت‌زاده، سعید کریمی، محسن آذرباد، گریگول چابرادزه، مجید علیاری، عرفان معصومی، مهرداد رضایی و محمدحسین اسلامی 

سرمربی: ربیعی

آمار رویارویی‌های دو تیم ذوب‌آهن و مس رفسنجان در ادوار مختلف لیگ برتر به شرح زیر است

فصل بیستم

مس رفسنجان 3_ذوب‌آهن یک

ذوب‌آهن صفر_مس رفسنجان یک

فصل بیست و یکم

ذوب‌آهن صفر_مس رفسنجان 3

مس رفسنجان صفر_ذوب‌آهن یک

فصل بیست و دوم

ذوب‌آهن صفر_مس رفسنجان صفر

مس رفسنجان صفر_ذوب‌آهن صفر

فصل بیست و سوم

ذوب‌آهن یک_مس رفسنجان 2

برنامه سایر دیدارهای هفته بیست و یکم به شرح زیر است

یکشنبه 27 اسفندماه

پرسپولیس _پیکان

هوادار_استقلال

سپاهان_گل.گهر

آلومینیوم اراک_نساجی

ملوان_صنعت نفت آبادان

استقلال خوزستان _فولاد

شمس‌آذر قزوین_تراکتور

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار