کد خبر: ۱۱۲۱۲۹
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۸
معاون وزیر نفت مدیر عامل ملی شرکت ملی نفت از افزایش تولید ۴۰۰ هزار بشکه‌ای ظرفیت نفت خام کشور خبر داد
افزایش تولید روزانه ۴۰۰ هزار بشکه نفت در کشور  

به گزارش آرانیوز محسن خجسته مهر گفت: با شروع دولت سیزدهم وعده داده ایم رشد صنعت نفت و صادرات آن را افزایش دهیم ،که خوشبختانه به این وعده و تحقق رسیده ایم.


او گفت:اقتصاد کشور باید مردمی و نقدینگی آن به سمت ثروت آفرین سوق پیدا کند،امروز یکی از جلوه‌ای ملی شدن صنعت نفت رقم می خورد.

خجسته مهر گفت: قرارداد توسعه میدان مشترک نفتی آزادگان در غرب کارون که سال‌ها بلاتکلیف مانده بود با تدبیر وزارت نفت دولت سیزدهم برای یکپارچه‌سازی روند توسعه آن امضا خواهد شد، آزادگان به‌عنوان بزرگ‌ترین میدان مشترک نفتی ایران و در مجاورت میدان مجنون عراق و ۸۰ کیلومتری غرب اهواز واقع شده است.

او افزود: طرح توسعه میدان آزادگان با حفاری ۱۸۵ حلقه چاه تازه در حال اجراست  هم‌اکنون تولید روزانه این میدان پس از فرآورش در واحد بهره‌برداری غرب کارون به تلمبه‌خانه غرب کارون ارسال می‌شود.

معاون وزیر نفت بیان کرد: گام نخست در توسعه میدان مشترک آذر برداشته شده است، اکنون وزارت نفت دولت سیزدهم قصد دارد با تکیه بر توان داخلی گام دوم توسعه را کلید بزند، آذر، از نظر ساختار زمین‌شناسی یک میدان نفتی پیچیده به شمار می‌آید، ساختار زمین‌شناسی ویژه، حفاری در این میدان را به یکی از سخت‌ترین و پرچالش‌ترین حفاری‌ها تبدیل کرده است.

خجسته مهر گفت: حجم نفت درجای میدان مسجد سلیمان حدود ۶.۲ میلیارد بشکه برآورد می‌شود و تولید نفت در ایران برای نخستین بار در خردادماه سال ۱۲۸۷ از مسجد سلیمان آغاز و تاکنون از این مخزن، حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون بشکه نفت برداشت شده است.

به گفته او،با امضا قرار داد امروز افزایش تولید روزانه نفت خام کشور به ۴۰۰ هزار بشکه خواهد رسید.

 
برچسب ها: نفت ، بشکه نفت
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار