کد خبر: ۱۱۲۱۹۹
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۰
مدیرعامل شرکت آب، برق و تاسیسات سازمان منطقه آزاد قشم از افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت تولید آب در این جزیره خبر داد.
افزایش ۵۰ درصدی تولید آب در قشم

به گزارش آرانیوز از قشم، شهرام داوری روز پنجشنبه با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: در چند روز آینده با افتتاح سایت چهار هزار متر مکعبی سایت ساحلی، حجم آب تولیدی قشم به 27 هزار متر مکعب افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تولید آب روزانه شهر قشم 23 هزار متر مکعب است، افزود: میزان آب تولیدی سال گذشته شهر قشم در مقایسه با سال 1401 با افزایش 30 درصدی همراه بود و افتتاح سایت ساحلی می‌تواند این افزایش را به 50 درصد برساند.

مدیرعامل شرکت آب، برق و تاسیسات سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: میانگین مصرفی مشترکان شهر قشم و روستاهایی که از آب تولیدی این شهر استفاده می‌کنند، 21 هزار متر مکعب در روز است که پیش بینی می‌شود با ورود میهمانان و گردشگران نوروزی این رقم تا 25 هزار متر مکعب در روز برسد.

داوری تصریح کرد: هزینه شیرین سازی آب بسیار گران است به طوری که تولید هر متر مکعب آب به حدود 25 هزار تومان می‌رسد اما سازمان منطقه آزاد قشم با اختصاص سوبسید، برای هر متر مکعب آب از مشترکان فقط 8 هزار توان دریافت می‌کند.

وی از مردم درخواست کرد با رعایت اصول مصرف، علاوه بر صرفه‌جویی اقتصاد خانواده، به استمرار جریان آب بدون قطع شدن برای همگان کمک کنند.

داوری با تاکید بر اینکه کاهش فشار آب در بعضی از ساعات شبانه روز، به فرسودگی شبکه آب در محلات قدیم شهر و غیراصولی اجرا شدن خطوط انتقال آب در محدوده روستای طولا و توابع آن مربوط می‌شود، ادامه داد: برای پیشگیری از ترکیدگی لوله‌ها، مجبور به کاهش فشار آب در مناطق بافت قدیم به ویژه در هنگام شب، هستیم.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار