کد خبر: ۱۱۲۲۰۱
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۸
دستیار استاندار خراسان شمالی در امر مردمی‌سازی دولت گفت: مردمی‌سازی اقتصاد مهم‌ترین رکن پیشرفت است و مردم می‌توانند در سرمایه‌گذاری، افزایش بهره‌وری، کاهش مصرف انرژی و صرفه جویی، نظارت مومنانه بر عملکرد شرکت‌های تولیدی و ... ایفای نقش کنند.
 

حمید  نظریان در گفت وگو با آرانیوز در بجنورد با اشاره به انتخاب واژه "مشارکت مردم" در شعار سال بیان کرد: این شعار به نوعی نشان دهنده باورمندی نظام، حاکمیت و دولت سیزدهم به حضور مردم در همه امور، به ویژه امر مردمی‌سازی اقتصاد است.

وی افزود: اگر بخواهیم شعار سال محقق شود، باید سه رکن  مردم، دولت و  حلقه‌های‌میانی به نقش‌آفرینی بپردازند.

دستیار استاندار خراسان شمالی در امر مردمی‌سازی دولت گفت: مسئله اقتصاد، مسئله مهمی است که کشور سالیان متمادی درگیر مشکلات متعددی در این زمینه بوده است؛ و از آنجا که با معیشت مردم آمیخته شده است، به تعبیر رهبر معظم انقلاب اگر مشکلات اقتصادی حل شود، بسیاری از مشکلات نیز گره‌گشایی می‌شود.

نظریان تصریح کرد: افزایش تولید از رئوس اصلی مسائل اقتصادی است. البته با توجه به شعار سال‌های قبل در این زمینه پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم منتها برای رسیدن به وضع مطلوب نیاز به تلاش‌های بیشتری داریم. مردم می‌توانند در سرمایه‌گذاری، افزایش بهره‌وری، کاهش مصرف انرژی و صرفه جویی و نظارت مومنانه بر عملکرد شرکت‌های تولیدی ایفای نقش کنند.

وی افزود: در خراسان شمالی حلقه‌های میانی و بخش‌هایی که از خود مردم بوده و بر حل مسئله تمرکز دارند و واسطه‌ بین مردم و دولت هستند، می‌توانند با تشکیل شرکت‌های تعاونی خرد و فراگیر و با ورود به عرصه تولید گام بزرگی در جهت تحقق شعار سال داشته باشند.

دستیار استاندار خراسان شمالی در امر مردمی سازی دولت گفت: حلقه‌های میانی در بحث‌هایی چون آگاه‌سازی مردم، افزایش سواد کسب‌وکار و سواد اقتصادی در زمینه اعتماد‌سازی، شناسایی نیاز و ارائه‌ راهکار، آموزش و گفتمان‌سازی مردمی‌سازی اقتصاد می‌توانند نقش‌آفرینی جدی داشته باشند.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار