کد خبر: ۱۱۲۲۰۹
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۹
استاندار خراسان شمالی گفت: ماندگاری مسافران در خراسان شمالی یک اولویت مهم است.
ماندگاری مسافران در خراسان شمالی یک اولویت مهم است

به گزارش آرانیوز از بجنورد، محمدرضا حسین‌نژاد امروز در ستاد خدمات سفر استان خراسان شمالی اظهار داشت: بر اساس بخش نامه وزیر کشور تمام استان‌ها باید در چند محور از جمله ستادی، خدمات سفر، رفع نقاط حادثه خیز، نظارت و پایش، خدمات عمومی و امنیت انتظامی اقدامات ویژه جهت ماندگاری مسافران را رقم بزنند.

وی با بیان اینکه خراسان شمالی در محورهای فوق موفق عمل کرده، افزود: همراهی همه نیروها به ویژه نیروهای بسیج و اطلاع رسانی و اقدامات ویژه ماه مبارک رمضان، از عوامل اصلی این موفقیت است.

حسین نژاد خاطرنشان کرد: در خراسان شمالی تمام تلاش ما بر این است که مباحث آموزشی و ماندگاری مسافران نیز علاوه بر اقدامات فیزیکی انجام شود.

وی تصریح کرد: تحقق سفر ایمن با ارائه آموزش‌ها و اطلاع رسانی‌های درست محقق می‌شود که این اطلاع رسانی ها نباید تنها به فضای مجازی محدود شود.

سعید سبحانی حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی، نیز در این نشست اظهار داشت: از ابتدای طرح نوروزی (24 اسفند) تا سوم فروردین، 4 هزار و 891 صورت وضعیت ناوگان حمل و نقل مسافری در خراسان شمالی برای جا به جایی مسافران صادر شده است.

وی افزود: در این مدت 13 هزار و 663 مسافر وارد استان و 6 هزار و 274 مسافر از استان خارج شدند. در این بازه زمانی 28 هزار و 400 جا به جایی مسافر نیز در داخل  استان انجام شده است.

سبحانی اضافه کرد: 800 دستگاه انواع ناوگان عمومی با 9 هزار صندلی در نوروز امسال برای جا به جایی مسافران در نظر گرفته شده است.

 وی تصریح کرد: کنترل ناوگان حمل و نقل عمومی در پایانه‌های مسافری و پاسگاه‌ها انجام می شود و‌ تلاش می کنیم مسافران سفر ایمن و راحتی داشته باشند.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار