کد خبر: ۱۱۲۲۱۸
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۹
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: هدفمان افزایش تولید محصولات کشاورزی از ۲.۵ میلیون تن به ۴.۳ میلیون تن در استان است.
افزایش تولید محصولات کشاورزی کردستان به ۴ میلیون تن

به گزارش آرانیوز از سنندج، پیمان اسکندری پیش‌ازظهر امروز در نشست مدیران اقتصادی با اصحاب رسانه که در محل سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری کردستان برگزار شد، با اشاره به نام‌گذاری شعار سال 1403 توسط رهبری با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» اظهار داشت: از ابتدای دولت سیزدهم‌ هدف و برنامه‌گذاری افزایش تولید محصولات کشاورزی از 2.5 میلیون تن به 4.3 میلیون تن تا پایان این دولت بوده که تاکنون به 3.6 میلیون تن رسیده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته با رشد تولید مواجه بودیم که امسال با توجه به شعار سال، شاهد جهش تولید خواهیم بود، گفت: انتخاب عنوان شعار امسال بسیار هوشمندانه و کاملا درست است چراکه همه مشکلات کشور با رونق تولید برطرف خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان تصریح کرد: اگر تولید رونق یابد یقینا درآمد و اشتغال ایجاد، بیکاری برطرف و بازار نیز تنظیم خواهد شد.

وی از صدور کارگروه ویژه تحقق شعار سال در حهاد کشاورزی کردستان خبر داد و اظهار کرد: تعاونی‌های روستایی استان با عضویت 183 هزار نفر برای تحقق شعار سال پای کار بوده و در این راستا پروژه‌ کشاورزی قراردادی و جهش تولید در دیمزارها اجرا خواهد شد

اسکندری، اقتصاد بخش کشاورزی را مردمی خواند و یادآور شد: 120 هزار نفر بهره‌بردار در عرصه کشاورزی کردستان فعالیت داشته که از ظرفیت آنان جهت تحقق شعار سال استفاده شود.

وی اعلام کرد: سال آینده بزرگترین گلخانه استان در دیواندره و پرورش ماهی دیوزناو سروآباد افتتاح خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با اذعان به اینکه روستاها از کانون تولید به مصرف تبدیل شده‌اند، گفت: دامپزشکی بنا داشته که فعالیت دامپروری در داخل روستاها به خارج از روستاها انتقال یابد، در حالی‌که الان در اکثر کشورهای توسعه یافته نیز دام نگهدادی می‌شود. در حوزه گوشت قرمز افزایش قیمت نهاده باعث شده که دام‌های مولد در روستاها کشتار شود.

 

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار