کد خبر: ۱۱۲۲۲۴
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۵
امام جمعه شیراز در پیامی از عموم مردم ولایت مدار فارس و شیراز جهت شرکت در مراسم جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) دعوت کرد.
دعوت امام جمعه شیراز برای شرکت در جشن ولادت امام حسن(ع)

به گزارش آرانیوز از شیراز، آیت الله لطف‌الله دژکام از عموم مردم ولایت مدار فارس و شیراز جهت شرکت در جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) در مسجد نصیرالملک دعوت کرد.

متن کامل پیام دعوت به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم

روز هفتم فروردین ماه امسال مواجه هست با میلاد کریم اهل بیت و سبط اکبر پیامبر گرامی اسلام وجود مقدس و با عظمت حضرت امام حسن مجتبی (ع)، این روز را به همه دوست داران اهل بیت (ع) و ارادتمندان به ساحت مقدس حضرت امام مجتبی (ع) تبریک عرض می‌کنم و از خدای متعال می‌خواهم که برکات خودش را بیش از پیش در این مولود مبارک برای همه مردم ما نازل بفرماید.

در توصیف امام مجتبی (ع) جد بزرگوارشان، پیامبر گرامی اسلام فرمودند که "اِبْنِی هَذَا سَیِّدٌ"، آقاست و آقامنشی و بزرگواری شیوه وجود مقدس امام حسن مجتبی (ع) است که به وجود نازنینش افتخار می‌کنیم.

مسلما همه انسان‌ها با بزرگی و بزرگ منشی که از خود بروز می‌دهند در چشم دیگران عزیز می‌شوند و امام مجتبی (ع) در خانواده‌ای که همه کریم و بزرگ منش بوده اند مشهور شده است به نام کریم اهل بیت (ع).

کرامت، خیر رسانی به دیگران و محبت کردن به هم نوع را به گونه‌ای آموزش داده است که گاهی هر چه داشته بخشیده است و دست خالی رفته تا خدا دوباره روزی برساند، اما نیازمندی چشمش به آنچه در دست امام مجتبی (ع) هست نباشد.

کریم است به گونه‌ای که وقتی می‌خواهد هدیه‌ای به کسی بدهد پنهانی هدیه می‌دهد و می‌فرماید چشم نیازمند به چشم کسی که می‌خواهد به او کمک دهد نیوفتد که ممکن است برای او سخت و ناگوار باشد.

اگر چنین آقایی را به الگو بودن برای خود انتخاب کرده ایم بایستی در این زمینه تلاش‌های ویژه‌ای کنیم. الحمدالله مردم استان فارس در بذل، بخشش، جود و کرم اقتدا به امام حسن مجتبی (ع) کرده اند و امیدوار هستم در این ایام نوروز هم بیش از پیش این بذل و بخشش‌ها را از تک تک مردم عزیزمان شاهد باشیم.

برای میلاد امام مجتبی (ع) جشن بگیرید به خاطر اینکه در مدینه متاسفانه ما فرصت جشن گرفتن برای آن حضرت را به دست نمی‌آوریم و حرم آن حضرت متاسفانه تخریب شده است. از این جهت شایسته است در همه کوچه ها، در همه خانه‌ها به یاد امام مجتبی (ع) جشن گرفته شود. در خانه‌ها چراغ روشن شود و بچه‌ها را یادآور شویم که امشب، شب جشن میلاد امام حسن (ع) است.

به صورت ویژه در شیراز و در مسجد نصیرالملک چند سال است که جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) با همت شیرازی‌های عزیز برگزار می‌شود و همه عزیزان انشاالله در شب جشن و بعداز ظهر روز چهاردهم و شب پانزدهم ماه مبارک رمضان در نماز و در جشن میلاد امام مجتبی (ع) بتوانند شرکت کنند و حضور این عزیزان بر شکوه جشن میلاد حضرت بیافزاید.

به گزارش آرانیوز لازم به یادآوری است مراسم جشن میلاد امام حسن مجتبی(ع) دوشنبه ششم فروردین ماه مصادف با 14 رمضان از ساعت 16.30 در مسجد نصیرالملک شیراز برگزار می‌شود.

 

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار