کد خبر: ۱۱۲۲۶۱
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۴
نشست صمیمی خانواده‌های منتخب ایتام و نیازمندان استان قم به میزبانی هیات خادم الرضا (ع) و در آستانه سالروز میلاد کریم اهل بیت (ع)، در حسینیه هیات بنی فاطمه (س) قم برگزار شد.

اکرام خانواده‌های ایتام قم در نشست صمیمی «آینده سازان فردا»

به گزارش آرانیوز از قم، نشست صمیمی و ضیافت افطاری خانواده‌های منتخب ایتام و نیازمندان استان قم با عنوان «آینده سازان فردا» به میزبانی هیات خادم الرضا (ع) و با حضور جمعی از مسئولان کمیته امداد امام خمینی (ره) استان در حسینیه هیات بنی فاطمه (س) برگزار شد.

در ابتدای این نشست، «آیت پیمان» رییس هیات مدیره هیات خادم الرضا (ع) در سخنانی با تبریک حلول سال نو و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: این هیات تحت لوای پرچم پرافتخار امام رضا (ع) مفتخر به میزبانی از گروه‌های مختلف بوده و باعث خرسندی است که در چنین شبی همزمان با ایام میلاد امام حسن مجتبی (ع) در خدمت گروه برگزیده و بافضیلی همچون جمع حاضر هستیم.

وی با اشاره به حسن انتخاب نام «آینده سازان فردا» برای این نشست صمیمی از سوی مدیر هیات عنوان کرد: انتخاب این عنوان بسیار هوشمندانه و مدبرانه صورت گرفته، زیرا تمامی جوانان و نوجوانانی که در نشست حضور دارند، همگی آینده سازان فردای این مملکت می‌باشند.

پیمان با اشاره به برخی اختراعات و اکتشافات و تحولات تاریخی و پیشرفت‌های تمدن ها، حکومت‌ها و نظام‌های مختلف، گفت: همه این‌ها مرهون تلاش کسانی بوده که در دوران جوانی و نوجوانی خود توانستند استعداد‌های خویش را شکوفا سازند و از نعمت‌های خدادادی و سرمایه گرانبهای زندگی و عمر خویش در راستای دانش افزایی و ترقی علمی بهره ببرند. پیامبر مکرم اسلام (ص) هم وقتی مبعوث شدند و مردم را به توحید و دوری از بت پرستی و طاغوت دعوت کردند، جوانان بودند که رسالت پیامبر را شناخته و درک کردند و این دعوت الهی را پذیرفتند، اما پیران با ایشان مخالفت کردند.

رییس هیات مدیره هیات خادم الرضا (ع) ادامه داد: آن حضرت تمدن اسلامی را با حضور جوانان بنا نهادند و اسلام را به اینجا رساندند؛ در بین یاران ائمه هم پیران نقش آفرینی کردند، اما کار اصلی به دست جوانان بود بخصوص در کربلا حماسه سازی جوانان شکل و شکوه و عظمت دیگری داشت. امام راحل هم تکیه اش بر جوانان بود کما اینکه در مجموعه سخنان ایشان در صحیفه نور، بعد از کلمه مردم که خیلی بکار رفته است، تکیه کلام ایشان بر جوانان و آینده سازان است.

پیمان با اشاره به سابقه فعالیت هیات خادم الرضا (ع) عنوان کرد: این هیات توسط تعدادی دانش آموز نوجوان در نمازخانه دبیرستان امام رضا (ع) قم بنا نهاده شد و تا چند سال مراسم خود را در همان مکان برگزار می‌کرد؛ بتدریج دامنه برگزاری مراسم هیات به حسینیه‌ها و مساجد کشیده شد به طوریکه الان جایی غیر از ورزشگاه شهید حیدریان نمی‌تواند پذیرای بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت عزادار سیدالشهدا (ع) در دهه اول محرم باشد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر هیات خادم الرضا (ع) در ۴۰ کشور در امور علمی، دینی، فرهنگی و سایر زمینه‌ها خدمت رسانی می‌کند و بهر حال یک تشکل مذهبی است که نوجوانان آن را بنا نهادند و اکنون به صورت بین المللی درآمده است. در کنار کتاب‌های درسی، تاریخ کشور و شیعه و سیره بزرگان را بسیار مطالعه کنید و تلاش کنید که هر کدام برای سازندگی خود، خانواده و جامعه، منشا اثر باشید.

در ادامه، حجت الاسلام زین العابدین بیگدلی از کارشناسان و سخنرانان مذهبی با اشاره به تاکید قرآن بر رسیدگی به امور ایتام گفت: باید تلاش کنیم که بر مدار زندگی کریمانه طبق سیره امام حسن مجتبی (ع) کریم اهل بیت (ع) حرکت کنیم و به نیازمندان جامعه توجه ویژه داشته باشیم تا آینده سازان فردای جامعه بتوانند با طیب خاطر خدمات موثر و مطلوبی را انجام دهند.

 

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار