کد خبر: ۱۱۲۲۶۵
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۲
رئیس پلیس راه شمال استان فارس، گفت: از ابتدای شروع طرح ترافیکی ویژه نوروز حدود یک هزار و ۲۰۰ فقره حوادث رانندگی در سطح استان رخ داده که در این میان متاسفانه تعدادی از هموطنانمان جان خودشان را از دست دادند و تعدادی مجروح شدند.
وقوع ۱۲۰۰ فقره حوادث رانندگی در استان فارس

سرهنگ عبدالهاشم دهقانی در گفت‌و‌گو با آرانیوز در شیراز، ضمن عرض خیرمقدم مسافران نوروزی به استان فارس و شهر شیراز، اظهار داشت: امیدواریم به همه مسافرانی که استان فارس را مقصد گردشگری در ایام نوروز انتخاب کردند خوش بگذرد و همه ما بتوانیم خدمتگزاران خوبی برای این عزیزان باشیم.

وی گفت: استان فارس به لحاظ جاذبه‌های متعدد فرهنگی، تاریخی، گردشگری و زیارتی در طول سال به ویژه ایام نوروز پذیرای تعداد قابل توجهی از هموطنان از اقصی نقاط کشور هست که این خود باعث حجم قابل توجه‌ای از ترافیک در جاده‌های مواصلاتی این استان می‌شود.

رئیس پلیس راه شمالی استان فارس با بیان اینکه وجود حجم ترافیک در جاده‌های مواصلاتی استان در این ایام باعث احتمال وقوع گره‌ها و ناهنجاری ترافیکی می‌شود، اظهار داشت: با تلاش همکاران من در مجموعه پلیس راه و سایر سازمان‌های مرتبط در امر ترافیک و امداد و نجات جاده‌ای در سال جاری و در نوروز 1403 مشکلات این حوزه به حداقل رسیده است.

دهقانی در پاسخ به سوال خبرنگار پلیس مبنی بر اینکه از ابتدای تعطیلات نوروزی تا کنون چند فقره تصادف و چه تعداد تخلفات رانندگی به ثبت رسیده است، تصریح کرد:از ابتدای شروع طرح ترافیکی ویژه نوروز 140، حدودیک هزار و 200 فقره حوادث رانندگی در سطح استان فارس رخ داده است که در این میان متاسفانه تعدادی از هموطنانمان جان خودشان را از دست دادند و تعدادی مجروح شدند و در حال حاضر در مراکز درمانی بستری هستند.

وی با بیان اینکه خط قرمز پلیس تخلفات رانندگی به ویژه تخلفات حادثه ساز است، گفت: در این مدت با آن دسته از رانندگانی که مرتکب تخلف شدند خصوصا با رفتار و حرکات مخاطره آمیز جان خودشان و همراهان و سایرین را با خطر مواجه کردند برخورد قانونی لازم صورت پذیرفته و رانندگانی که اصرار بر تخلف داشتند خودرو آنها در پارکینگ متوقف شده است که امیدوارم رانندگان به این موضوعات توجه کافی را داشته باشند. 

رئیس پلیس راه شمالی استان فارس با اشاره به اینکه تعدادی از مسافران که در نیمه اول تعطیلات وارد استان فارس شدند و در حال بازگشت به شهر‌ها و استان‌های خودشان هستند و تعدادی هم قصد شروع دور دوم سفر‌های نوروزی دارند، توصیه‌های پلیس را رعایت تا سفری خوش و بدون حادثه برای خود و دیگران رقم بزنند.

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار