کد خبر: ۱۱۲۲۷۳
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۵
رئیس توسعه حل اختلاف خوزستان گفت: اعضای مجتمع شماره ۱۲ شورای حل اختلاف دزفول با همت و تلاش جهادگونه خود توانستند با جلب رضایت اولیای دم در قالب پویش به حرمت امام علی (ع) می‌بخشم پس از پنج سال پرونده قتل را با صلح و سازش مختومه کنند.
سازش پرونده قتل در دزفول

به  گزارش آرانیوز از اهواز، حجت‌الاسلام عبدالحمید امانت بهبهانی اظهار داشت: سال 1398 دریکی از روستاهای شهرستان دزفول درگیری و نزاعی بین 2 طایفه رخ داد و منجر به قتل یک خانم 37 ساله شد که این حادثه آتش اختلاف و کدورت را بین این 2 طایفه بیشتر شعله‌ور کرد.

وی افزود: متاسفانه سال‌های متمادی طی دعواهای متعدد بین این 2 طایفه مشکلات زیادی برای روستا و خانواده‌ها بوجود آمد که با تدابیر رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب دزفول، پرونده برای حل و فصل به شورای حل اختلاف ارجاع شد.

این مقام قضایی برگزاری نشست‌های متعدد و طاقت‌فرسا در این سال‌ها را یادآور شد و گفت: در نهایت در روز اجرای حکم و در واپسین ساعات زمانی که قرار بود طناب مجازات به گردن قاتل آویخته و حکم قصاص اجرا شود، با حضور تیم و کارگروه شورای حل اختلاف ویژه قتل در محل اجرای حکم با پویش به حرمت امام علی(ع) می‌بخشم، مهلت 40 روزه‌ای برای اجرای تعهدات خانواده قاتل گرفته شد.

وی افزود: خوشبختانه در ماه مبارک رمضان و حلول سال نو تعهدات ظرف پنج روز اجرایی و به حول قوه الهی منجر به کسب رضایت قطعی و ثبتی اولیای دم شد. همچنین طرفین نسبت به تمامی پرونده‌های مطروحه در دادسرا، دادگاه و شورای حل اختلاف رضایت کامل دادند.

حجت الاسلام امانت بهبهانی با قدردانی از تدابیر رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب دزفول و خانواده مقتول که به حرمت امام علی (ع) قاتل را بخشیدند، اظهار داشت: تلاش‌های مدیر امور اداری شورای حل اختلاف دزفول، رئیس و اعضای مجتمع شماره 12 شورای حل اختلاف این شهرستان جای قدرداینی دارد.

رئیس توسعه حل اختلاف استان خوزستان بر لزوم گسترش بیشتر صلح و سازش پرونده‌های مهم در سال 1403 تأکید کرد. 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار