کد خبر: ۱۱۲۲۹۴
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۰
تولیت آستان قدس رضوی:
حجت‌الاسلام مروی وقایع غزه را امتحان بزرگ انسانیت دانست و گفت: تنها انسان‎ها در غزه جان نمی‎بازند، انسانیت و وجدان بشری در غزه قربانی شده است.

انسانیت و وجدان بشری در «غزه» قربانی شده است

به گزارش آرانیوز از استان خراسان رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمین «احمد مروی» تولیت آستان قدس رضوی شب گذشته در مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان که ویژه ناشنوایان در رواق مطهر حضرت زهرا (س) حرم مطهر امام رضا (ع) برپا شد؛ توجه به هم نوعان و دیگر بندگان خداوند را از امور مورد تأکید اسلام و از ارزشمندترین اعمال در شب‎های قدر دانست و اظهار داشت: در جنایات غزه انسانیت و وجدان بشری قربانی شده و مرگ سکوت بر تمام قدرت‎های عالم و سازمان‎های بین‌المللی حاکم شده است، در شب‏های قدر برای مسلمانان مظلوم و بی‎دفاع غزه که به شکلی وحشیانه و کم‌نظیر در تاریخ به خاک و خون کشیده می‏شوند، دعا کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه تمامی تکالیف شرعی که پروردگار متعال بر دوش بندگان قرار داده، جلوه‌ای از محبت و لطف خداوند و ابزار و وسایل قرب الهی هستند، افزوذ: خداوند به سبب علاقه به مخلوقات خود، قرب با بندگانش را می‌خواهد؛ خداوند بندگان و مخلوقات خود را بر اساس محبت خلق کرده، محبت الهی اساس هستی و یکی از نتایج آن، سریان عشق در عالم است.

حجت‌الاسلام مروی نخستین اثر گناه را ظلم انسان به خود دانست و در خصوص آثار و نشانه‌های حقیقی محبت خدا، گفت: مهمترین اثر محبت حقیقی نسبت به پروردگار متعال، اطاعت از فرامین خداوند، دوری از حرام‌های الهی و مقدم دانستن خداوند بر همه‌ی محبوب‌های دیگر است؛ پیروى از فرامین الهی از آثار بارز و روشن دوست داشتن خداوند و تضمین‌کننده سعادت دنیا و آخرت انسان است.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه رمز قرارگیری در دایره محبت الهی، اطاعت خداوند است؛ شب قدر را شب آمرزش، استغفار و توبه خواند و تصریح کرد: خداوند باب توبه را برای تمامی گناهکاران باز گذاشته و همواره بندگان را به توبه و بازگشت دعوت کرده و از آن‌ها خواسته هیچگاه از رحمت او ناامید نباشند.

وی ادامه: استغفار یک دعا و درخواست آمرزش گناهان است؛ اگر انسان در شب قدر به همین یک دعا موفق شود، دیگر دعاها نیز مستجاب خواهد شد.

تولیت آستان قدس رضوی، امیرالمومنین علی (ع) را پس از پیامبر (ص) مصداق اتم و اکمل محبت نسبت به خداوند دانست و بیان داشت: چیزی جز محبت خدا در دل علی (ع) نبود و در تمام شئون زندگی تنها کسب رضایت الهی را دنبال می‎کرد؛ از زندگی حضرت علی (ع) درس می‎گیریم به چیزی جز رضای خداوند نیندیشیم و در حد توان و استعدادمان برای کسب رضای الهی تلاش کنیم.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار