کد خبر: ۱۱۲۳۳۵
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۷
رییس پلیس فتای غرب استان تهران گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان در خصوص فروش تلفن همراه تقلبی در اینستاگرام، فرد کلاهبردار شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی پول به صورت کامل به حساب شاکی برگشت و پرونده‌ای تشکیل شد.
فروشنده تلفن همراه تقلبی در اینستاگرام دستگیر شد

به گزارش آرانیوز از استان تهران، سرهنگ شاهین حسنوند با اشاره به شناسایی گوشی‌های تقلبی اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر کلاهبرداری فردی ناشناس در قالب فروش تلفن همراه تقلبی در اینستاگرام، پرونده‌ای در این پلیس تشکیل و موضوع توسط کارشناسان پلیس فتا مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد مالباخته در یکی از صفحه‌های اینستاگرامی اقدام به خرید تلفن همراه کرده است که پس از تحویل به وی مشخص شده تلفن همراه تقلبی است.

رئیس پلیس فتای غرب استان تهران بیان داشت: کارشناسان پلیس فتا در بررسی‌های فنی و تحقیقات علمی در این پرونده به سرنخ‌هایی دست یافتند که متهم تلفن همراه را از یکی از فروشگاه‌های سطح شهر که تلفن همراه تقلبی می‌فروشد، دریافت و از طریق اینستاگرام تحت عنوان گوشی اصل اقدام به فروش می‌کرده و با اقدامات تخصصی و فنی انجام شده، فرد کلاهبردار شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی پول به صورت کامل به حساب شاکی برگشت داده شد همچنین پرونده‌ای تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی ارسال شد.

دستگیری کلاهبردار 730 میلیاردی با 18 شاکی

حسنوند در پایان خاطرنشان کرد: کاربران فضای مجازی به این نکته توجه داشته باشند مجرمان سایبری با ساختن فروشگاه‌های اینترنتی با نام و نشان شرکت‌های معروف، ارائه اجناس و خدمات با قیمت پایین‌تر و ارائه تخفیف‌های ویژه اعتماد مشتریان را جلب کرده و از آنان کلاهبرداری می‌کنند.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار