کد خبر: ۱۱۲۳۳۶
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۹
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دماوند از رفع تصرف ۳ هکتار از اراضی ملی منابع طبیعی شهرستان دماوند در پلاک‌های سربندان، چشمه‌ها، اشنه‌در، وادان، عباس‌آباد و زان از دست زمین‌خواران خبر داد.
رفع تصرف ۳ هکتار از اراضی ملی دماوند از دست زمین‌خواران

حسن شکری در گفت‌وگو با آرانیوز در دماوند، با اشاره به برخورد با ساخت و ساز غیرمجاز اظهار داشت: طی گشت‌های مشترک نوروزی ستاد پیشگیری و مقابله با ساخت‌وساز غیرمجاز شهرستان دماوند با هدف حفظ انفال و عرصه‌های ملی به مساحت 30 هزار و 50 مترمربع از اراضی ملی واقع پلاک‌های سربندان، اشنه‌در، چشمه‌ها، وادان، عباس‌آباد و زان رفع تصرف شدند.

وی افزود: این 6 فقره اجرای دستور تخریب ساخت‌ سازهای غیرمجاز در راستای تبصره 55 قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور جهت رفع تصرف و اعاده وضع به حال سابق توسط یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان دماوند و گشت امور اراضی از ید متصرفان خارج و به دولت بازگردانده شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند بیان کرد: در این اراضی منابع طبیعی، سودجویان متصرف اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز از جمله دیوارکشی، نهال‌کاری و تفکیک اراضی کرده بودند.

رفع تصرف 3 هزار و 721 هکتار از اراضی ملی خوزستان

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه اراضی ملی و دولتی جزو انفال و متعلق به بیت‌المال مردم است، اداره منابع طبیعی با برگزاری گشت‌های مستمر نظارت کامل بر حفظ و حراست اراضی ملی را به عمل‌آورده است و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.

شکری در پایان خاطرنشان کرد: از شهروندان خواهشمندیم در صورت مشاهده هرگونه تصرف اراضی ملی مراتب را از طریق شماره 1504 به یگان حفاظت اطلاع دهند.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار