کد خبر: ۱۱۲۳۴۰
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۲
با استقرار دو پایگاه سیار اهدا خون همزمان با دومین شب قدر در نقاط مختلف شهر شیراز، مردم سومین حرم اهل بیت (ع) در ایران اسلامی به نیابت از مولای متقیان در نذر خون شرکت کردند.
پویش نذر خون شیرازی‌ها در شب‌های قدر
به گزارش آرانیوز فارس، با استقرار دو پایگاه سیار اهدا خون همزمان با دومین شب قدر در نقاط مختلف شهر شیراز، مردم سومین حرم اهل بیت (ع) در ایران اسلامی به نیابت از مولای متقیان در نذر خون شرکت کردند.
 
«مجید اکبر زاده» مدیر کل انتقال خون فارس در این خصوص اظهار داشت: کمپ خونگیری سیار، امشب از ساعت ۱۹ و ۳۰ تا یک بامداد در حرم مطهر احمد بن موسی شاهچراغ (ع) مستقر می‌شود.
 
اکبر زاده افزود: همچنین واحد سیار انتقال خون دیگری امشب در مجتمع دانشگاه شیراز از ساعت ۱۹ و ۳۰ تا یک بامداد میزبان اهداکنندگان خون است و اتوبوس سیار انتقال خون هم امشب در حسینیه عاشقان ثار الله واقع در بولوار زرهی شیراز مستقر می‌شود.
 
مدیرکل انتقال خون فارس همچنین اعلام کرد: کارکنان همه شهرستان‌هایی که پایگاه انتقال خون دارند از ساعت ۱۹ و ۳۰ تا یک بامداد، منتظر حضور مردم برای اهدا خون هستند.
 
وی با اعلام اینکه هنوز در استان فارس موضوع کاهش ذخایر خونی وجود دارد، افزود: پایگاه انتقال خون قوامی در شیراز همه روزه از ساعت ۸ تا ۲۳ پذیرای اهدا کنندگان خون است و پایگاه انتقال خون در شاهچراغ هم این روز‌ها همه روزه از ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه تا ۲۳ برای خونگیری از هم استانی‌ها مستقر است.
 
اکبر زاده تاکید کرد: با توجه به نیاز مبرم بیماران سرطانی، تالاسمی و بیماران تصادفی به فرآورده‌های خونی، مردم نوع‌دوست فارس برای اهدای خون به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کنند.
 
وی گفت: فارس پس از استان‌های سیتان و بلوچستان، مازنداران و اهواز، بیشترین بیماران تالاسمی را دارد که نیازمند دریافت خون و فراورده‌های آن به صورت مستمر هستند.
 
گفتنی است، در استان فارس ۸۴ بیمارستان و مرکز درمانی به صورنت مستمر نیازمند دریافت دخون و فراورده‌های خونی به صورت روزانه هستند.
 
 
 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار