کد خبر: ۱۱۲۳۸۱
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۲
رئیس اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه توسعه تجارت خارجی در این استان حائز اهمیت است، عنوان کرد: باید تلاش کنیم تا دفتر وزارت امور خارجه در استان راه‌اندازی شود.
راه‌اندازی دفتر وزارت خارجه در چهارمحال و بختیاری ضروری است

به گزارش آرانیوز  از شهرکرد، شهرام زارع در دیدار با رئیس نمایندگی وزارت خارجه در استان زنجان با بیان اینکه چشم‌انداز واحدهای مختلف اتاق بازرگانی استان در سال 1403 تدوین شده است، اظهار کرد: هر اقدامی برای اینکه منتج به نتیجه شود، باید دارای پشتوانه و برنامه‌ریزی دقیق باشد.

وی با بیان اینکه توسعه تجارت خارجی در این استان حائز اهمیت است، عنوان کرد: باید تلاش کنیم تا دفتر وزارت امور خارجه در استان راه‌اندازی شود، از حضور افرادی که در استان منشاء خیر هستند با آغوش باز استقبال خواهیم کرد.

رئیس اتاق بازرگانی چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه مهاجرت نیروی از استان چهارمحال و بختیاری و کشور تبعات منفی بسیاری دارد، گفت: باید برای ماندگاری نیروی کار و تثبیت اشتغال برنامه‌ریزی مدون داشته باشیم.

زارع افزود: چهارمحال و بختیاری در تولید بادام مامایی، گز، ماهیان سردآبی، محصولات فولادی و محصولات نساجی در کشور سرآمد است، باید بتوانیم زمینه صادرات هر چه بیش‌تر این محصولات را فراهم کرد. باید با همکاری تمامی دستگاه‌ها و ارگان‌ها برای پیشرفت و آبادانی کشور گام برداریم.

مجتبی نادعلی، در ادامه با بیان اینکه در کشور ظرفیت‌های بسیاری وجود دارد، اظهار کرد: باید بتوانیم در چهارمحال و بختیاری با استفاده از افراد دغدغه‌مند این فرصت‌ها را در استان جذب کنیم.

وی با بیان اینکه تاسیس دفتر وزارت خارجه در چهارمحال و بختیاری از حدود دو دهه گذشته مصوب شده بود، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا مقدمات راه‌اندازی این دفتر در استان فراهم شود تا بتوانیم تجارت خارجی در استان را توسعه دهیم.

رئیس نمایندگی وزارت خارجه در استان زنجان با بیان اینکه تاکنون 29 دفتر نمایندگی وزارت خارجه در 24 استان کشور تاسیس شده است، یادآور شد: در برخی استان‌ها بیش از یک دفتر نمایندگی وزارت خارجه وجود دارد، در استان‌های مانند چهارمحال و بختیاری، اراک، سمنان و چند استان دیگر نیز هنوز دفاتر تاسیس نشده است.

وی در پایان بیان کرد: اطلاع‌رسانی و تسهیل‌گری فرصت‌های تجاری شرکت‌های تولیدی از اقدامات نمایندگی وزارت خارجه در استان‌ها است.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار