کد خبر: ۱۱۲۵۱۰
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۸
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: امسال با اجرای طرح نوروزی شاهد کاهش ۴۵ درصدی حوادث ترافیکی در جاده‌های استان بودیم.
کاهش ۴۵ درصدی حوادث ترافیکی در جاده‌های خراسان جنوبی

به گزارش آرانیوز از بیرجند، محمدعلی کاوسی با اعلام این خبر اظهار داشت: طرح ملی خدمات بشردوستانه هلال احمر در نوروز 1403 از 24 اسفند سال گذشته در سراسر استان آغاز شده و تا شانزدهم فروردین امسال ادامه داشته است که 107 تیم فعال و یک هزار و 210 نیروی فعال هلال‌احمر در طرح نوروزی مشارکت داشتند. 

وی گفت: امسال با اجرای طرح نوروزی شاهد کاهش حوادث ترافیکی در جاده‌های استان بودیم. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی به کاهش 45 درصدی حوادث ترافیکی در استان اشاره کرد و افرود: در مدت اجرای طرح نوروزی، 72 حادثه توسط نیروهای هلال احمر پوشش داده شد که 56 مورد آن حوادث جاده‌ای بوده است. 

کاوسی با اشاره به امدادرسانی به 246 حادثه‌دیده در حوادث به وقوع پیوسته، گفت:  203 مورد از این تعداد مربوط به حوادث جاده‌ای است و واژگونی با 31 مورد همچنان در صدر حوادث جاده‌ای استان قرار دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه مجموع ماموریت‌ها در طرح نوروزی سال گذشته 137 عملیات و امسال 72 عملیات بوده است، گفت: بهره‌وران از خدمات معاونت امداد و نجات در نوروز امسال 246 نفر بوده است.

کاوسی به خدمات معاونت جوانان در طرح نوروزی اشاره کرد و ادامه داد: در این مدت 110 هزار و 164 نفر تا 16 فروردین از خدمات این معاونت بهره‌مند شده‌اند.

وی از پیوستن 11 هزار و 575  نفر به پویش بهرفت هلال‌احمر خبر داد و گفت: معاونت جوانان با هشت پایگاه ثابت در ورودی شهرها و شش اکیپ سیار سحاب در طرح نوروزی هلال‌احمر به مسافران خدمات ارائه کرده است. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی تصریح کرد: معاونت داوطلبان این جمعیت نیز در ایام نوروز با اجرای طرح‌هایی نظیر طرح هلال رحمت، طرح نیابت، داوطلب یار امداد و نجات، پویش ملی بشردوستی، طرح مروج سلامت و غربالگری سلامت به مسافران و گردشگران نوروزی خدمت کرده است. 

کاوسی اظهار داشت: از 24 اسفند سال گذشته تا 16 فروردین ماه، 9 هزار و 480 نفر از پویش‌های معاونت داوطلبان و 19 هزار و 938 نفر از خدمات خانه‌های هلال بهره‌مند شدند.

وی از توزیع 921 سبد معیشتی و 5 سفره افطاری توسط معاونت داوطلبان در ماه مبارک رمضان و در قالب پویش هلال رحمت خبر داد. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از بهره‌مندی 7 هزار و 208 نفر از خدمات معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت خبر داد و گفت: این معاونت با 151 مربی به 2 هزار و 963 نفر مراجعه کننده در این مدت آموزش‌های موردنیاز را ارائه کرده و همچنین 4 هزار و 245 بروشور آموزشی در بین مسافران توزیع شده است. 

کاوسی اظهار داشت: در این مدت 2 هزار و 751 نفر از خدمات معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت استان استفاده کردند. 

کاوسی تصریح کرد: تعداد کل بهره‌وران از خدمات ارائه شده در طرح نوروزی 1403 جمعیت هلال احمر استان تا شانزدهم فروردین شامل 149 هزار و 787 نفر بوده است. طرح ملی خدمات بشردوستانه هلال احمر در نوروز 1403 در ایام تعطیلات عید سعید فطر نیز آماده خدمت به مسافران و گردشگران است.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار