کد خبر: ۱۱۲۹۶۲
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۴
رئیس‌کل دادگستری خوزستان:
دهقانی گفت: با کسانی که به هر نحوی امنیت مردم و شهروندان در استان را به خطر بیندازند، از سوی دستگاه قضایی برابر قانون برخورد قاطعانه صورت می‌گیرد.

هرگونه قدرت‌نمایی و اخلال در نظم عمومی جرم و با آن برخورد می‌شود

به گزارش آرانیوز از خوزستان، «علی دهقانی» رییس‌کل دادگستری خوزستان امروز در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: کاهش جرائم خاص و خشن نیاز به برخورد مقابله‌ای دارد و این برخورد‌ها باید همراه با رسیدگی سریع و قاطع به پرونده‌ها، مجازات مرتکبین و اطلاع‌رسانی به جامعه باشد.

وی با تاکید بر برخورد اثرگذار، قاطع و سریع با مجرمان جرائم خاص و خشن، افزود: ظرفیت‌های خوبی برای مدیریت و کنترل این گونه جرائم در استان وجود دارد که باید در راستای ارتقای امنیت از آنها استفاده کرد.

دهقانی گفت: برخورد با جرائم خشن باید با همکاری نیروی انتظامی آغاز و با نظارت دادستان‌ها به‌عنوان مدعی‌العموم تا مرحله اجرای احکام ادامه یابد.

وی تصریح کرد: هرگونه قدرت‌نمایی و اخلال در نظم عمومی با سلاح گرم و سرد و استفاده غیرمجاز از سلاح مجاز و غیرمجاز جرم است و حتی در صورت اخذ رضایت از شاکی، از جنبه عمومی قابل پیگرد قانونی و مرتکب آن مستحق مجازات است.

رئیس‌کل دادگستری خوزستان تاکید کرد: با کسانی که به هر نحوی امنیت مردم و شهروندان در استان را به خطر بیندازند، از سوی دستگاه قضایی برابر قانون برخورد قاطعانه صورت می‌گیرد.

دهقانی افزود: اسلحه‌های دارای مجوزی که در مراسمات مختلف یا شرایط دیگر به صورت غیرمجاز مورد استفاده قرار گیرند، باید ضبط شود.

وی با اشاره به انهدام سه باند سرقت در فروردین ماه امسال، گفت: با تسریع در تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست، باید زمینه محاکمه اعضای این سه باند هرچه سریعتر فراهم شود.

رئیس‌کل دادگستری استان خوزستان از دادستان‌های عمومی و انقلاب استان خواست تا با افراد مروج جرائم اخلاقی در شبکه‌های مجازی که توسط پلیس فتا شناسایی و دستگیر می‌شوند، در چارچوب قانون، برخورد قاطع، اثرگذار و عبرت آموز داشته باشند.

 

 
 
 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار