کد خبر: ۱۱۳۲۲۸
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۳
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان:
سرهنگ «رشیدی» گفت: مهمترین وظیفه سپاه پاسداران حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی مهمترین وظیفه سپاه پاسدران است

سرهنگ پاسدار «محسن رشیدی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان به مناسبت ایام گرامیداشت سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار  دفاع‌پرس در خرم آباد، اظهار داشت: امام خمینی (ره) با درایت و دوراندیشی مثال زدنی، در همان روزها و  ماه‌های آغازین پیروزی انقلاب اسلامی ایران دستور تشکیل چند نهاد انقلابی برآمده از بطن مردم را صادر کرد. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گروهک‌های داخلی و دشمنان این نظام مقدس که تاب تحمل این اتفاق خجسته و عظیم را نداشتند، مشکلاتی را در برخی از نواحی و استان‌های کشور به وجود آوردند و غائله‌های خلق عرب، خلق کُرد، بحران‌های ترکمن صحرا و آذربایجان و سیستان و... با هدف ضربه زدن به  نهال نوپای انقلاب به وجود آمد.

رشیدی با بیان اینکه  مهمترین وظیفه سپاه پاسداران حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است، ادامه داد: برای مقابله با بحران‌ها و توطئه‌ها، نیروهایی به صورت داوطلبانه و بدون سازماندهی قبلی از طریق پایگاه‌ها و مساجد به کمک نیروهای ژاندارمری و امنیتی آمدند. حضرت امام خمینی (ره) در قالب یک الگوی مدیریتی و مدبرانه  بسیار عالی و موثر، بسیج و سپاه را با هم تلفیق  کردند و این وحدت و همگرایی باعث عبور از بحران‌ها  شد.

وی به هشت سال جنگ تحمیلی اشاره و عنوان کرد: در ابتدای دفاع مقدس هر چند نیروهای سپاهی آموزش‌های لازم را ندیده بودند، بدون هیچ واهمه ای به میدان مبارزه به دشمن متجاوز و حامیانش آمدند و خالق حماسه‌های ماندگار شدند و با گذشت زمان با کسب تجارب بیشتر در کنار برادران ارتشی که با درایت شهید صیاد شیرازی با نیروهای سپاهی متحدشده  بودند، با وحدت و برادری تا  پایان دفاع مقدس دوشادوش هم در میدان دفاع از انقلاب اسلامی جانفشانی کردند. بعد از دوران دفاع مقدس برادران سپاهی در طرح‌های محرومیت زدایی و سازندگی، در زمان وقوع حوادث طبیعی و غیر طبیعی، در  فعالیت‌های علمی، فرهنگی، امنیتی و... با تمام توان در میدان هستند و اقتدار امروز سپاه در کنار سایر نیروهای مسلح در مبارزه با استکبار جهانی و اشرار و گروه‌های معاند بر کسی پوشیده نیست.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار