کد خبر: ۱۱۳۳۳۹
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۸
آخرین داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می‌دهد، هوای سه شهر خوزستان امروز دوشنبه در وضعیت خطرناک تنفسی قرار گرفت.
امروز هوای سه شهر خوزستان خطرناک و مدارس غیرحضوری شد

به گزارش آرانیوز از اهواز،  براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 6 صبح براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه 2.5 میکرون، وضعیت هوا در ایستگاه‌های حفاری، نیوساید و پادادشهر اهواز به ترتیب با شاخص‌های 500، 340 و 363 و شوش و کارون 500 میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت خطرناک قرار دارند.

همچنین وضعیت هوای ایستگاه‌های استانداری و پست برق شماره سه کلانشهر اهواز با شاخص‌های 299 و 296 هوای بسیار ناسالم را نشان می‌دهد.

بر همین اساس شهر اندیمشک با شاخص 153 و خرمشهر با شاخص 152 در وضعیت قرمز هستند و هوای شهرهای شوشتر با شاخص 139 و هندیجان با شاخص 129 برای گروه‌های حساس ناسالم اعلام شده است.

 با توجه به وقوع پدیده گرد و غبار و پیش بینی تداوم آن تا اواسط امروز تمام مقاطع تحصیلی اعم از پیش دبستانی، دبستان، راهنمایی، دبیرستان و دانشگاه‌ها در نوبت صبح شهرستان‌های اهواز، کارون، باوی و حمیدیه به صورت غیرحضوری هستند.

ساعت شروع به کار تمام دستگاه‌های اجرایی از ساعت 9 صبح اعلام شده است.

در مدت زمان ذکر شده وضعیت هوای شهرهای آبادان، بهبهان، رامشیر، شادگان، ماهشهر، مسجدسلیمان به علت نبود آلودگی، قابل قبول اعلام شده است.

همچنین در این مدت هوای شهر رامهرمز در وضعیت سالم و پاک قرار داشت.

بر اساس این گزارش سال گذشته اهواز هیچ روز سالم و پاکی نداشت.

به گزارش تسنیم، وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و... موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید این گونه فعالیت‌ها را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا 50 هوا پاک، 51 تا 100 هوا قابل قبول، 101 تا 150 هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، 151 تا 200 هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، 201 تا 300 هوا بسیار ناسالم و 301 تا 500 شرایط کیفی هوا خطرناک است. 

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار