کد خبر: ۱۱۳۳۵۰
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۰
استاندار لرستان با بیان اینکه کشت و صنعت لرستان ظرفیت سرمایه‌گذاری کلان در حوزه گیاهان دارویی را دارد گفت: مجموعه کشت و صنعت اقدام مثبتی در راستای اشاعه فرهنگ «ما می توانیم» است.
 
تاکید استاندار لرستان بر توجه جهادکشاورزی ‌‌به سرمایه‌گذاران

به گزارش آرانیوز از خرم‌آباد، ابوطالب شفقت ‌در بازدید از مجتمع کشت و صنعت فجر صفا خرم‌آباد با اشاره به اینکه رویکرد مدیریتی صحیح مهم‌ترین نکته درباره موفقیت این مجموعه است افزود: این مدل سرمایه‌گذاری جزو مزیت‌های مهم و اساسی کشت و صنعت فجر صفاست که نتیجه آن افزایش اشتغال، امنیت غذایی، افزایش روحیه و تغییر سبک زندگی را به دنبال دارد.

استاندار لرستان انجام کارهای پژوهشی و تولید محصولات کاملا ایرانی را از دیگر مزیت‌های این مجموعه عنوان کرد و افزود: سرمایه‌گذار این مجموعه همه اقدامات را با صبر و حوصله و انجام کارهای پژوهشی پیش برده و حتی نژاد دامی که وارد شده، تغییر یافته و ایرانی شده است.

شفقت با بیان اینکه مجموعه کشت و صنعت فجر صفای خرم‌آباد علاوه بر کشت گیاهان دارویی و فعالیت‌های دامی، گردشگری مدرن را دنبال می‌کنند افزود: این مجموعه می تواند در سطح ملی و بین‌المللی پذیرای مهمانان مختلف باشد نیز باشد.

وی با اشاره به اینکه شهرک صنعتی این مجموعه به زودی بهره‌برداری خواهد شد بر ایجاد زنجیره ارزش دام و تولید پوست و پشم در کشت و صنعت خرم آباد تاکید کرد و افزود: با توجه به سطح اراضی این مجموعه، اگر گیاهان دارویی در این مجموعه کشت و عصاره‌گیری شود مردم نیز می‌توانند در هر جای استان نسبت به کاشت و فروش گیاهان دارویی به کشت و صنعت اقدام کنند که درآمد این امر از تولید برخی محصولات رایج کشاورزی می‌تواند بیشتر نیز باشد.

استاندار لرستان با بیان اینکه  جهاد کشاورزی باید فرصت‌های سرمایه‌گذاری این چنینی را شناسایی کند و در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهد بیان کرد: این قابلیت در شهرهای دیگر لرستان نیز وجود دارد تا جایی که بیش از 50 تا 70 نقطه دیگر استان هم این امکان وجود دارد.

وی تصریح کرد: جهاد کشاورزی باید فرصت‌های سرمایه گذاری این چنینی را شناسایی کند و در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهد.

استاندار لرستان بازدید دانشجویان و دانش‌آموزان از مجتمع کشت و صنعت فجر صفا را اقدام مثبتی در راستای اشاعه فرهنگ «ما می توانیم» دانست و افزود: این اقدام می‌تواند حتی برای سرمایه گذاران دیگر الگوی مثبتی باشد و این مدل مدیریتی تسری پیدا کند.

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار