کد خبر: ۱۱۳۶۲۹
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۸
مرجع تقلید شیعیان گفت: در شرایط اوضاع کنونی جهان، تنها مکتبی که می‌تواند جهان ۸ میلیاردی را اداره کند، قرآن و عترت است.
فقط

به گزارش آرانیوز از قم، سید محمد شوالا حیدرا رهبر شیعیان و عضو ارشد مجلس اعلای اسلامی کشور مالی، با حضور در بیت آیت الله جوادی آملی، با این مرجع تقلید دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیت الله جوادی آملی در این دیدار ضمن آرزوی توفیق برای وی و مسلمانان این منطقه گفت: اسلام در قرآن و عترت تجلی کرده و بدون اهل بیت عصمت و طهارت نمی‌توان به حقیقت قرآن رسید.

وی افزود: عناصر محوری قرآن کریم سه چیز است و اهل بیت همین سه چیز را تبیین کردند، اول درباره خود مسلمانها، دوم درباره موحدان عالم (اعم از مسلمانان، یهودیان و مسیحیان ) و سوم بخش بین المللی و جهانی قرآن کریم است که قرآن کریم برای هر سه بخش برنامه جداگانه دارد، قرآن کریم یک کتاب جهانی است، و تعبیرهای بلند قرآن کریم این است که ﴿هُدیً لِلنّاس‌ِ﴾، ﴿نَذِیراً لِلْبَشَرِ﴾، ﴿کَافَّةً لِلنَّاسِ﴾، ﴿لِلعالَمینَ نَذیرًا﴾؛  لذا وقتی امام زمان ظهور و جهان را آباد می کند، با برنامه های جهانی است و برنامه جهانی را قرآن کریم تبیین کرده است.

مرجع تقلید شیعیان گفت: اگر قرآن رهاورد انبیاء نباشد، همان جاهلیت گذشته برمی‌گردد، آنچه که الان صهیویست ها در غزه انجام می دهند، این کودک کشی‌ها و این نسل‌کشی در غزه، جاهلیت گذشته است که سرایت کرده است.

وی بیان کرد: اینکه ما در لیالی متبرکه قدر،  قرآن را بر سر می‌نهیم، یعنی تاج سر همه انسانها، رهنمودهای قرآن کریم است، چون قرآن، همگان را به عدل و صلح دعوت می کند.

آیت‌الله جوادی آملی عنوان کرد: یک سلسله اخوتی است در بین شیعه ها و در روز عید غدیر نیز بعضا عقد اخوت می خوانند و برادر یکدیگر می‌شوند، یک اخوت وسطایی است که بین مسلمانها و اهل کتاب برقرار است و  یک اخوت جهانی است که هر انسانی با انسان دیگر برادر است، لذا ذات اقدس الهی در خلقت آدم و حوا چنین می فرماید که جهان بشریت از یک زن و مرد پدید آمده اند، لذا این تفاوت انسانها در پوست و ملیت ها، برای شناسایی انسانهاست و هیچ معیار فضیلت نیست، بلکه معیار فضیلت انسانها، علم صائب و عمل صالح است.

وی تصریح کرد: در شرایط اوضاع کنونی جهان، تنها مکتبی که می تواند جهان 8 میلیاردی را اداره کند، قرآن و عترت است.

آیت‌الله  جوادی  آملی در پایان برای تمام مسلمانان و شیعیان آن منطقه سلام فرستاد و برایشان سعادت در دنیا و آخرت از خداوند مسئلت کرد.

سید محمد شوالا حیدرا؛ رهبر شیعیان و عضو ارشد مجلس اعلای اسلامی کشور مالی نیز در ابتدای این دیدار با ابراز خوشحالی از حضور در ایران و دیدار با آیت الله جوادی آملی گفت: به برکت انقلاب جمهوری اسلامی ایران، مردم منطقه ما با تشیع و اهل‌بیت آشنا شدند و اگر شیعه در آن منطقه، رشدی کرده، به برکت انقلاب جمهوری اسلامی ایران بوده است که از این بابت خدا را شکرگزاریم.

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار