کد خبر: ۱۱۳۶۸۸
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۴
رئیس سازمان بسیج سازندگی، گفت: در یک سال گذشته تعداد ۲ هزار و ۸۶۴ نیروگاه کوچک‌مقیاس در سطح کشور راه‌اندازی شده است.
بسیج سازندگی ۲۸۶۴ نیروگاه کوچک‌ مقیاس در کشور ساخت

به گزارش آرانیوز از سمنان، سردار محمد زهرایی در آیین افتتاح 213 نیروگاه خورشیدی کوچک‌ مقیاس در سطح روستاهای استان سمنان، اظهار داشت: در یک سال گذشته تعداد 2 هزار و 864 نیروگاه کوچک‌مقیاس در سطح کشور راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به عملکرد درخشان استان سمنان در راه‌اندازی نیروگاه‌های کوچک‌مقیاس روستایی تصریح کرد: از این تعداد 213 نیروگاه در استان سمنان است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه در مورد نیروگاه‌های خورشیدی کوچک‌مقیاس خانگی ما در مجلس مصوبه‌ای را گذراندیم برای اینکه بسیج سازندگی از تسهیلات بهره‌مند شود عنوان کرد: تعداد زیادی از نیروگاه‌ها را راه‌اندازی کردیم، اما متأسفانه تسهیلات به دستمان نرسید، ولی از آنجایی‌که باید این مسیر را ادامه می‌دادیم و متوقف نمی‌شدیم.

زهرایی اضافه کرد: از تبصره 16 و 18 و امسال هم از تبصره 2 که در اختیارداریم و بخشی از آن‌هم در اختیار استانداران است که جا دارد از استاندار سمنان تشکر کنم که همت کردند و تسهیلات گذاشتند برای نیروگاه‌های خورشیدی این طرح را در سراسر کشور آغاز کردیم و امروز شاهد این موفقیت مهم در استان سمنان هستیم.

وی با اشاره به برنامه‌های سازمان بسیج سازندگی کشور برای توسعه نیروگاه‌های کوچک‌مقیاس خورشیدی در استان‌ها، تصریح کرد: امسال هم در دستور کار قرار گرفته است تا برخی از استان‌هایی که کویری هستند و ظرفیت بالایی دارند مثل استان یزد، اصفهان، سمنان و خراسان رضوی و جنوبی این اقدام انجام شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی، عنوان کرد: در این استان‌ها‌ هم از تسهیلات دولت و استانداری‌ها و هم عددی خودمان از تبصره دو کمک کنیم و عدد بالاتری محقق کنیم تا این کار آورده‌اش برای مردم محقق شود.

زهرایی ضمن قدردانی از استاندار سمنان به سبب حمایت ویژه در تخصیص اعتبار برای ایجاد نیروگاه‌های کوچک‌مقیاس، گفت: در حال حاضر در کشور 45 هزار متقاضی شناسایی و تشکیل پرونده داده‌اند به‌ علاوه شرکت‌هایی که واجد شرایط هستند.

وی با بیان اینکه بروکراسی اداری و دیوانسالاری در این سازمان جایی ندارد، تصریح کرد: یک‌سوی بسیج سازندگی مردم هستند و در سوی دیگر این سازمان، نعمت ولایت است و این سازمان درواقع حلقه میانی بین امام، ولایت و امت است و این را باید قدر بدانیم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی، بیان کرد: اگر بسیج سازندگی موفقیتی به دست آورده است به دلیل توفیقاتی بوده که مردم مشارکت کرده‌اند و نفس گرم ولی آن بوده است.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار