کد خبر: ۱۱۳۷۱۸
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۲
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به صدور مجوز راه‌اندازی رشته موسیقی در هنرستان هنرهای زیبای استان، گفت: این مرکز آموزشی از مهر امسال پذیرای هنرجویان رشته موسیقی است.

صدور مجوز راه‌اندازی رشته موسیقی در هنرستان هنرهای زیبای چهارمحال وبختیاری

به گزارش آرانیوز استان چهارمحال وبختیاری، شهرام فرجی افزود: با اضافه شدن رشته موسیقی به مجموع رشته‌های تحصیلی هنرستان پسرانه هنرهای زیبا در شهرکرد، این مرکز آموزشی از مهر ۱۴۰۳ در سه رشته، هنرجو می‌پذیرد.

وی جایگاه ویژه چهارمحال و بختیاری در موسیقی مقامی و سنتی و استقبال مطلوب علاقه‌مندان از آموزشگاه‌های موسیقی استان را یادآور شد و گفت: پیش‌بینی می‌شود با توجه به شاخصه‌های موجود، این رشته تحصیلی با افزایش آمار متقاضیان روبه‌رو شود که در این صورت با برگزاری آزمون ورودی برای پذیرش هنرجویان در هنرستان هنرهای زیبای استان تصمیم‌گیری خواهد شد.

فرجی تصریح کرد: پذیرش هنرجو در هنرستان هنرهای زیبای استان، آزاد است و دانش‌آموزان پسر علاقه‌مند به تحصیل در این مرکز می‌توانند در زمان مقرر برای نام‌نویسی در پایه دهم، با در دست داشتن پرونده دانش‌آموزی و فرم هدایت تحصیلی به این مرکز آموزشی واقع در مجتمع فرهنگی هنری مهر شهرکرد مراجعه کنند.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه هنرستان پسرانه هنرهای زیبای استان از سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را با پذیرش هنرجو در رشته سینما در شهرکرد آغاز کرده است، افزود: مجوز جذب هنرجو در رشته‌های گرافیک و تئاتر نیز در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ برای این مرکز آموزشی صادر شد که با توجه به تغییرات و ضوابط آموزشی جدید، رشته گرافیک از دایره رشته‌های تحصیلی هنرستان هنرهای زیبا خارج شد و این هنرستان در سال تحصیلی آینده با آموزش سه رشته تحصیلی هنری، فعالیت خود را ادامه می‌دهد.

فرجی درباره راه‌اندازی هنرستان دخترانه هنرهای زیبا در استان نیز گفت: مجوزهای لازم در این رابطه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت شده است که در صورت تأمین مکان آموزشی مناسب، این هنرستان نیز در مرکز استان فعال می‌شود.

گفتنی است، پایه‌گذاری و ایجاد بستر لازم برای حضور دانش‌آموزان علاقه‌مند به رشته‌های هنری در این عرصه، تربیت هنرجویان مستعد و خلاق هنری برای ترویج هنرهای ملی و بومی، آموزش صحیح و دانشگاهی هنرهای مدرن منطبق با اهداف و سیاست‌های کلی کشور، میسر کردن حق دسترسی عادلانه افراد به آموزش هنر و پرورش هنرمندان کارآمد و نخبه از اهداف راه‌اندازی هنرستان‌های هنر زیبا در کشور است.

نظرشما