کد خبر: ۱۱۳۷۲۱
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۶
معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: پروژه اصلاح حادثه‌خیز‌ترین تقاطع جاده‌ای در این استان آغاز شد.
آغاز اصلاح حادثه‌خیزترین تقاطع جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش آرانیوز از یاسوج، علی‌محمد روستا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای عملیات اجرایی پروژه اصلاح تقاطع گندی خوری به عنوان حادثه‌خیزترین تقاطع جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد 140 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه به همت دولت جاده ملی پاتاوه -دهدشت تکمیل و زیربار ترافیک رفت و پیگیر نواقص آن هستیم، عنوان کرد: پس از رفع موانع و مشکلات با پیگیری انجام شده تجهیز کارگاه و استقرار ماشین آلات صورت گرفته است. مشکل معارضات محلی، جابجایی پایه‌های برق فشار قوی و مسیر دسترسی روستای همجوار نیز بررسی و مقرر شد که اداره برق ظرف حداکثر یک هفته طرح جابجایی پایه های برق را ارائه دهد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: مشاور کار باید با اصلاح اولیه هندسی طرح، مسیر دسترسی به سمت سی سخت و روستای گندی خوری را نیز پیش بینی کند تا تردد مردم با مشکل مواجه نشود.

یادآور می‌شود، ساخت جاده پاتاوه به دهدشت به طول 136 کیلومتر سال 73 و بعد از سفر مقام معظم رهبری به استان کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد و در دومین روز از دومین سفر استانی رئیس جمهور به استان به صورت رسمی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. تسریع در عملیات اجرایی این پروژه جزو مصوبات سفر اول رئیس جمهوری به این دیار بود که بیش از 400 میلیارد تومان اعتبار برای آن پیش‌بینی شد و با تزریق این میزان اعتبار عملیات اجرایی به خط پایان رسید.

با افتتاح این جاده ملی علاوه بر کوتاه‌تر شدن مسیر اصفهان به بنادر جنوبی کشور بیش از 400 روستای محروم در دو شهرستان بویراحمد و کهگیلویه با جمعیتی افزون بر 100 هزار نفر از نعمت راه مناسب برخوردار خواهند شد. 13 تونل به طول هشت هزار و 200 متر و تعداد 18 دستگاه پل بزرگ بالای دهانه 16 متری در این جاده طراحی شده است و ارتباط استان‌های جنوب کشور از جمله خوزستان را به استان‌های مرکزی ایران برقرار می‌کند و نقطه ثقل و میانبر بین استان‌های قرار گرفته در کریدور شمال به جنوب کشور به حساب می‌آید. جاده پاتاوه به دهدشت مرکز کشور را به خوزستان متصل می‌کند و دیگر نیازی به دور زدن کوه نیست و از اصفهان تا بنادر جنوبی 4 ساعت کاهش زمان خواهیم داشت.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار