کد خبر: ۱۱۳۷۵۲
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۹
مسئول حفظ و نشر آثار روحانیت دفاع مقدس خوزستان تاکید کرد؛
حجت‌الاسلام قیم گفت: جامعه روحانیت بیشترین حضور در عرصه‌های مختلف فرهنگی، تبلیغاتی، معنوی و فیزیکی جنگ را داشته اما به دلیل غفلت از انتشار آن، کمتر مورد توجه قرار گرفته لذا ضرورت دارد که این کم کاری‌ها جبران و در قالب اسناد و تولید محتوای فاخر هنری  جبران و به نسل امروز انتقال داده شود.

ضرورت ثبت و ضبط تاریخ شفاهی رزمندگان روحانی در خوزستان

به گزارش آرانیوز از خوزستان، حجت‌الاسلام و المسلمین «سجاد قیم» مسئول شعبه حفظ و نشر آثار مشارکت روحانیت در دفاع مقدس استان خوزستان امروز با حجت‌الاسلام والمسلمین «حسن آذرافروز» معاونت امور طلاب و دانش آموختگان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه استان خوزستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار موضوعاتی همچون شناسایی خانواده‌های شهدای روحانی و پیشکسوتان استان، ثبت و ضبط تاریخ شفاهی رزمندگان روحانی، برگزاری نشست‌های تخصصی نقش روحانیت در دفاع مقدس و برخی فعالیت‌های فرهنگی و هنری تبادل نظر شد.

حجت‌الاسلام قیم در پایان به نقش بی بدیل علما و روحانیون خوزستان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت: جامعه روحانیت بیشترین حضور در عرصه‌های مختلف فرهنگی، تبلیغاتی، معنوی و فیزیکی جنگ را داشته اما به دلیل غفلت از انتشار آن، کمتر مورد توجه قرار گرفته لذا ضرورت دارد که این کم کاری‌ها جبران و در قالب اسناد و تولید محتوای فاخر هنری  جبران و به نسل امروز انتقال داده شود.

وی افزود: با تدابیر سردار مرادحاجتی بستر مناسبی در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان فراهم شده تا بتوانیم خاطرات علما و روحانیون رزمنده را در قالب کتاب و دیگر شکل‌های محتوایی منتشر کنیم و جا دارد که طلاب جوان ما در حوزه‌ها به یاری ما بشتابند تا بتوانیم این رسالت را به بهترین شکل ممکن به نتیجه برسانیم.

 

 
نظرشما
آخرین اخبار